Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie: NAC Breda - SC Telstar 1-0 (0-0)

14 listopada na Rat Verlegh Stadion w Bredzie odbyło się spotkanie 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami NAC i Telstara. Starcie zakończyło się zwycięstwem NAC 1-0.

J. Mashart 68'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół NAC wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół NAC wyszedł w zmienionym składzie, za Leksa Immersa wszedł Yassine Azzagari. W 66. minucie za Sydneya van Hooijdonka wszedł Darren McIntosh-Buffonge.

W tej samej minucie w drużynie NAC doszło do zmiany. Jethro Mashart wszedł za Moïse'a Adilehou.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jethro Mashart dla jedenastki NAC. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zaliczył Yassine Azzagari.

W następstwie utraty gola trener Telstara postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Daniela Adsheada i na pole gry wprowadził napastnika Gyliana van Velzena, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 78. minucie sędzia ukarał kartką Yassine Azzagariego, piłkarza gospodarzy. Niedługo później trener NAC postanowił bronić wyniku. W piątej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za napastnika Maria Amarego wszedł Javi Noblejas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Frank Korpershoek82′
66′ Moïse Adilehou
Redouan El Yaakoubi
Dion Malone
Shayne Pattynama87′
Robin Schouten
Benaissa Benamar
46′ Lex Immers
Daniel Adshead73′
Nick Venema
Sven van Doorm86′
87′ Thom Jan Marinus Haye
Welat Cagro
90′ Mario Amare Bilate
Anass Najah
66′ Sydney van Hooijdonk
Glynor Plet
Roy Kortsmit
Abdel Mounaim El Ouazzane
Pepijn van de Merbel
Redouan Taha el Idrissi87′
90′ Francisco Javier García Noblejas Hernanz
Siebe Vandermeulen82′
Darwin Heuvelman
Shaquille Eendracht
66′  68′ Jethro Mashart
Yaël Liesdek82′
46′ 78′ Yassine Azzagari
Niels van Wetten
87′ Anouar Kali
Cas Dijkstra86′
Huseyin Dogan
Rashaan Fernandes
Pjotr Kestens
Richelor Sprangers
66′ Darren McIntosh-Buffonge
Gyliano van Velzen73′

Roscello Vlijter

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Telstara żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.