Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie: Helmond Sport - SBV Excelsior 2-1 (1-0)

13 listopada na SolarUnie Stadion odbyło się spotkanie 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Helmondu i Excelsioru. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Helmondu 2-1.

E. Ómarsson 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 starć jedenastka Helmondu wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Helmondu w 27. minucie spotkania, gdy Jelle Goselink strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Dean van der Sluys.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Guusowi Joppenowi z jedenastki gospodarzy. Była to 42. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Helmondu.

Na drugą połowę zespół Excelsioru wyszedł w zmienionym składzie, za Juliana Baasa wszedł Thomas Oude.

Jedenastka Excelsioru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie wynik na 2-0 podwyższył Jeff Stans. Przy zdobyciu bramki pomógł Guus Joppen.

W 62. minucie za Thomasa Verhaara wszedł Stijn Meijer. W tej samej minucie w zespole Excelsioru doszło do zmiany. Dylan Seys wszedł za Nathana Tjoego-A-Onego. Niedługo później trener Helmondu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Karima Loukilego. Na boisko wszedł Orhan Džepar, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartkami Sandera Vereijkena, Jeffa Stansa z Helmondu.

Mimo że drużyna Excelsioru nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 99 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Dwie minuty później wynik ustalił Elías Omarsson. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Stijn Meijer.

Jedenastce Excelsioru zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Helmondu.

Siebe Horemans
42′ 87′ Guus Joppen
Sander Fischer
Alec Van Hoorenbeeck
Hervé Matthys
Dean van der Sluys
Nathan Tjoe-A-On62′
90′ Sander Vereijken
Mats Wieffer
Lance Duijvestijn
Julian Baas46′
 58′ 90′ Jeff Stans
Reuven Niemeijer
82′ Arno Van Keilegom
Thomas Verhaar62′
 27′ 83′ Jelle Goselink
Elías Már Omarsson  90′
78′ Karim Loukili
Brandon Rutherford Ormonde-Ottewill
Rowen Koot
Lars Bleijenberg
87′ Maxime De Bie
Maarten de Fockert
82′ Gaétan Carina Alexander Bosiers
Abdallah Aberkane
78′ Orhan Džepar
Thomas Oude Kotte46′
Juul Respen
Joshua Eijgenraam
83′ Jordy Thomassen
Stijn Meijer62′

Dylan Seys62′

Dave van Delft

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Helmondu pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Excelsioru w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.