Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie: Go Ahead Eagles - FC Den Bosch 0-0

W starciu 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 25 października, zespół Eaglesu zremisował z Den Bosch 0-0. Mecz na De Adelaarshorst w Deventer obejrzało 8 423 widzów.

12. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-10-25 20:00 | Stadion: De Adelaarshorst | Widzów: 8423 | Arbiter: J. Kooij
Go Ahead Eagles
FC Den Bosch
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka Den Bosch wygrała aż 21 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko dziewięć.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie w drużynie Den Bosch doszło do zmiany. Jens van Son wszedł za Luuka Brouwersa.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Eagles: Maeckiemu Ngombie w 44. minucie i Jenthe Mertensowi w trzeciej minucie doliczonego czasu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie Gino Bosz zastąpił Alexandra Banninka. Trener Den Bosch postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Rika Muldersa i na pole gry wprowadził napastnika Oussamę Bouyaghlafena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 71. minucie Jaroslav Navrátil został zmieniony przez Adriana Edqvista, a za Maeckiego Ngombę wszedł na boisko Maarten Pouwels, co miało wzmocnić drużynę Eaglesu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matsa Deijla na Azzedine Dkidaka. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Elso Brito z Eaglesu. Była to 73. minuta meczu.

Mats Deijl81′
60′ Gino Bosz
Stefan Ivov Velkov
73′ Elso Brito
Declan Lambert
45′ Jenthe Mertens
Luuk Brouwers17′
71′ Jaroslav Navrátil
Kevin Felida
44′ 81′ Maecky Fred Ngombo Sansoni
Steven van der Heijden
60′ Alexander Bannink
Jens van Son17′
Mael Corboz
Oussama Bouyaghlafen62′
Zakaria Eddahchouri
Lars Miedema
71′ Adrian Edqvist

81′ Maarten Pouwels

Antoine Rabillard

Jedenastka Eaglesu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Eaglesu pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.