Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie: FC Dordrecht - BV De Graafschap 0-2 (0-1)

W spotkaniu 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 14 listopada, drużyna Dordrechtu przegrała z Graafschap 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Riwal Hoogwerkers Stadion.

R. Seuntjens 78'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów drużyna Dordrechtu wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Graafschap w 10. minucie spotkania, gdy Mohamed Hamdaoui zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Julian Lelieveld.

W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Teda van de Paverta z Graafschap, a w 34. minucie Bradleya Vlieta z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Graafschap.

Trener Graafschap wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Janisa Mystakidisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mohamed Hamdaoui. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. W 50. minucie kartkę dostał Arsenio Valpoort z Dordrechtu.

W 67. minucie Joey Konings został zmieniony przez Ricka Dekkera. W 73. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Vernon Parks, Kürşad Sürmeli, a na ich miejsce weszli Arsenio Valpoort, Jari Schuurman.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Graafschap w 78. minucie spotkania, gdy Ralf Seuntjens strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 80. minucie Kevin Jansen został zmieniony przez Richie Musabę, a za Kevina Vermeulena wszedł na boisko Jaron Vicario, co miało wzmocnić zespół Dordrechtu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ralfa Seuntjensa na Jaspera van Heertuma. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Kürşad Sürmeli, zawodnik gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Ted van de Pavert30′
34′ Bradley Miguel Dirk Vliet
Roland Baas
73′ Jari Schuurman
Jesse Schuurman
80′ Kevin Johnny Jansen
Elmo Lieftink
89′ Kevin Vermeulen
Johnatan Opoku Agyemang
Gianni dos Santos
Joey Konings67′
Nikolas Agrafiotis
Ralf Seuntjens  78′ (k.) 82′
50′ 73′ Arsenio Jermaine Cedric Valpoort
Ebbe Wenting
73′ Vernon Parks
Hamza Bouihrouchane
73′ 85′ Kürşad Sürmeli
Rick Dekker67′
89′ Jaron Vicario
Camiel Neghli
80′ Richie Musaba
Sven Blummel
Thomas Schalekamp
Janis Mystakidis46′

Drużyna Graafschap była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze Dordrechtu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Dordrechtu w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.