Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie: BV De Graafschap - FC Dordrecht 5-0 (2-0)

W meczu 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 25 października, drużyna Graafschap wysoko wygrała z Dordrechtem 5-0 (2-0). Mecz na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem obejrzało 9 053 widzów.

12. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-10-25 20:00 | Stadion: Stadion De Vijverberg | Widzów: 9053 | Arbiter: J. Kamphuis
J. Helmer 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Graafschap wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brandona Ormonde'a-Ottewilla z Dordrechtu, a w 15. minucie Gregora Breinburga z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Graafschap w 23. minucie spotkania, gdy Mohamed Hamdaoui strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Branco van den Boomen.

W 31. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mohamed Hamdaoui z Graafschap. Asystę przy golu zanotował Gregor Breinburg.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Fabianowi z Dordrechtu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Dordrechtu wyszła w zmienionym składzie, za Savvasa Mourgos wszedł Jaron Vicario. W 62. minucie w zespole Graafschap doszło do zmiany. Ralf Seuntjens wszedł za Jordego Thomassena.

W 63. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ted van de Pavert osłabiając tym samym drużynę Graafschap. W 64. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 67. minucie wynik na 3-0 podwyższył Daryl van Mieghem. Przy zdobyciu bramki pomógł Ralf Seuntjens.

Prawie natychmiast Daryl van Mieghem wywołał eksplozję radości wśród kibiców Graafschap, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Ralfa Seuntjensa.

W 73. minucie Daryl van Mieghem został zmieniony przez Jeremy'ego Helmera. Chwilę później trener Dordrechtu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Jordego Wehrmanna. Na boisko wszedł Dwayne Green, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Dordrechtu doszło do zmiany. Quincy Hogesteger wszedł za Anassa Achahbara.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Graafschap w 82. minucie spotkania, gdy Jeremy Helmer strzelił piątego gola. Po raz trzeci asystę zanotował Ralf Seuntjens.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w zespole Graafschap doszło do zmiany. Jesse Schuurman wszedł za Mohameda Hamdaouiego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Fabian Maria Lago Vilela de Abreu41′
63′ Ted van de Pavert
Noah Lewis
Jasper van Heertum
Brandon Rutherford Ormonde-Ottewill8′
15′ Gregor Breinburg
Savvas Mourgos46′
Branco van den Boomen
Jari Schuurman
Javier Vet
Renny Piers Smith
 67′, 68′ 73′ Daryl van Mieghem
Jordy Wehrmann74′
62′ Jordy Thomassen
Anass Achahbar74′
 23′, 31′ 83′ Mohamed Hamdaoui
Ian Smeulers
73′  82′ Jeremy Helmer
Dwayne Green74′
Stef Nijland
Jaron Vicario46′
83′ Jesse Schuurman
Nelson Amadin
Jonathan Vergara Berrio
Zeki Erkılınç
62′ Ralf Seuntjens
Quincy Hogesteger74′

Thomas Schalekamp

Drużyna Graafschap zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.