Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie: Almere City FC - FC Eindhoven 3-1 (1-0)

25 października na Yanmar Stadion odbyło się spotkanie 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Almere i FC Eindhoven. Starcie zakończyło się zwycięstwem Almere 3-1. Na stadionie stawiło się 1 821 widzów.

K. de Rooij 48'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 meczów zespół Almere wygrał 14 razy i zanotował 11 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Almere otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Bart Meijers. Sytuację bramkową stworzył Damon Mirani.

W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Damona Miraniego z Almere, a w 35. minucie Karima Essikala z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Almere.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W 48. minucie Kaj de Rooij wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystował Alvin Daniels.

W 56. minucie za Nicka Venemę wszedł Faris Hammouti. W 57. minucie w zespole FC Eindhoven doszło do zmiany. Quinten Huybers wszedł za Barta Biemansa. Między 62. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Almere postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Youriego Loena i na pole gry wprowadził napastnika Jamesa Efmorfidisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 83. minucie w drużynie Almere doszło do zmiany. Anass Ahannach wszedł za Delvechia Blacksona. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter wyrzucił z boiska Casa Fabera z FC Eindhoven.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 86. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ruudowi Swinkelsowi i Jamesowi Efmorfidisowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almere w 87. minucie spotkania, gdy James Efmorfidis zdobył drugą bramkę. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Valentino Vermeulen, Youri Roseboom, a na ich miejsce weszli Kaj de Rooij, Karim Essikal.

Drużyna FC Eindhoven ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W siódmej minucie doliczonego czasu gry celnym strzałem popisał się Mees Kaandorp. Asystę przy bramce zaliczył Shayon Harrison.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Ruud Swinkels86′
83′ Delvechio Blackson
Bart Biemans57′
 19′ Bart Meijers
Collin Seedorf
33′ Damon Mirani
Flor Van Den Eynden
Bram van Vlerken
Samy Bourard74′
68′ Anwar Bensabouh
Karim Essikal35′ 90′
62′ 74′ Youri Loen
Cas Faber85′
56′ Nick Venema
Moses Makasi
Shayon Harrison
Alvin Daniels
Torino Hunte
Rigino Cicilia
 90′ Mees Kaandorp
Pieter Bogaers
56′ Faris Hammouti
Quinten Huybers57′
Ruggero Mannes
Valentino Vermeulen90′
Mitchel Willems
Byron Burgering
83′ Anass Ahannach
Youri Roseboom90′
Ricardo Kip

Niek Vossebelt

Kenneth Aninkora

74′  87′ 86′ James Efmorfidis

Drużyna Almere zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.