Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie: Alkmaar Zaanstreek II - NEC Nijmegen 0-3 (0-2)

W pojedynku 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 23 listopada, zespół AZ II przegrał z Nijmegenem 0-3 (0-2). Starcie odbyło się na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer.

E. Tavsan 42',75'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć meczów jedenastka AZ II wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nijmegenu w 12. minucie spotkania, gdy Aymen Sellouf strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Rangelo Janga.

Między 26. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Elayis Tavsan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nijmegenu, zdobywając kolejną bramkę w 42. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Souffiana Elkarouaniego.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Maxima Gullita, zawodnika AZ II.

Trener Nijmegenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Thomas Beekman, a murawę opuścił Terell Ondaan.

W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Elayis Tavsan z Nijmegenu. W 76. minucie Thijs Oosting został zmieniony przez Yusufa Barasiego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Zakarii Aboukhlalowi z AZ II. Była to 77. minuta spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Rens van Eijden26′
33′ Tijs Velthuis
Syb van Ottele
45′ Maxim Gullit
Souffian Elkarouani
34′ Tijjani Reijnders
Elayis Tavsan  42′, 75′ 83′
Mohamed Taabouni
Javier Vet87′
76′ Thijs Oosting
Jordy Bruijn
Håkon Evjen
Aymen Sellouf  12′
Ferdy Druijf
Rangelo Janga
77′ Zakaria Aboukhlal
Edgar Barreto
76′ Yusuf Barasi
Dirk Proper87′
Des Kunst
Thomas Beekman73′

Anton Fase83′

Piłkarze AZ II otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół Nijmegenu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.