Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie: AFC Ajax II - FC Volendam 1-1 (1-1)

W spotkaniu 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 23 listopada, zespół Ajaksu II zremisował z Volendamem 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Sportpark De Toekomst w Kanału Amsterdamie-Renie.

M. Kaars 31'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów zespół Ajaksu II wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Volendamu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie Martijn Kaars dał prowadzenie swojej drużynie. W zdobyciu bramki pomógł Boy Deul.

Piłkarze Ajaksu II nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Victor Jensen. Przy strzeleniu gola pomagał Jaymillio Pinas.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Volendamu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Samira Ben Sallama. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Jari Vlak. W 62. minucie Dean James został zastąpiony przez Josha Flinta.

Od 62 minuty boisko opuścili piłkarze Ajaksu II: Naci Ünüvar, Jaymillio Pinas, Victor Jensen, na ich miejsce weszli: Giovanni, Max de Waal, Muhammet Taşçı. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martijna Kaarsa, Nicka Doodemana, Samuele Mulattieriego zajęli: Leon Maloney, Dyllandro Panka, Giannis Iatroudis. Między 66. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Volendamu i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Dean Ruben James62′
78′ Youri Regeer
Boy Deul
Kenneth Ina Dorothea Taylor
Jari Vlak62′
 35′ 90′ Victor Christoffer Jensen
Alex Plat
63′ Jaymillio Pinas
Nick Doodeman83′
Sontje Hansen
Samuele Mulattieri66′ 83′
62′ Naci Ünüvar
Martijn Kaars  31′ 72′
Daan Reiziger
Barry Lauwers
Nordin Musampa
Dion Vlak
63′ Max de Waal
Mohamed Betti
62′ Giovanni Manson Ribeiro
Sjors Kramer
90′ Muhammet Tunahan Taşçı