Liga holenderska - 11. kolejka Eerste Divisie: SBV Excelsior - TOP Oss 3-0 (1-0)

10 listopada na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie odbył się mecz 11. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Excelsioru i FC Oss. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Excelsioru 3-0.

11. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-11-10 18:45 | Stadion: Van Donge & De Roo Stadion | Arbiter: Marc Nagtegaal
SBV Excelsior
TOP Oss
3
0
E. Ómarsson 2',52',88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna Excelsioru wygrała 15 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Elías Omarsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Excelsioru, zdobywając bramkę w drugiej minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Thomas Verhaar.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Dennisowi van der Heijdenowi z drużyny gości. Była to 32. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Excelsioru.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Excelsioru, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie Elías Omarsson ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola pomagał Mats Wieffer.

W 56. minucie w jedenastce FC Oss doszło do zmiany. Philippe Rommens wszedł za Kyvona Leidsmana. W tej samej minucie za Deana Guezena wszedł Jarni Koorman. A kibice Excelsioru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stijna Meijera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Thomas Verhaar. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić trzeciego gola.

W 76. minucie Julian Baas został zmieniony przez Thomasa Oude'a, co miało wzmocnić drużynę Excelsioru. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Trevora Davida na Joshuę Sanchesa w 87. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Excelsioru w 88. minucie spotkania, gdy Elías Omarsson zdobył trzecią bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Excelsioru doszło do zmiany. Dave van Delft wszedł za Elíasa Omarssona.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Lion Kaak
69′ Thomas Verhaar
Rick Stuij van den Herik
Joël Zwarts
Dean Diego Guezen56′
76′ Julian Baas
Dennis van der Heijden32′
Reuven Niemeijer
Kyvon Leidsman56′
 2′, 52′, 88′ 90′ Elías Már Omarsson
Niels Fleuren
76′ Thomas Oude Kotte
Jarni Koorman56′
Brandon Rutherford Ormonde-Ottewill
Sjoerd Overgoor
69′ Stijn Meijer
Philippe Rommens56′
90′ Dave van Delft
Joshua Jeremiah Sanches87′

Matthijs van Nispen

Mateo Sebastián Aramburú Birch

Cas Peters

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Oss przyznał jedną żółtą.