Liga holenderska - 10. kolejka Eerste Divisie: TOP Oss - BV De Graafschap 0-2 (0-0)

30 października na Frans Heesen Stadion odbyło się spotkanie 10. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Oss i Graafschap. Starcie zakończyło się zwycięstwem Graafschap 2-0.

D. Verbeek 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Graafschap wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Trevor David z FC Oss. Była to 24. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Graafschap postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Danny Verbeek, a murawę opuścił Rick Dekker. Danny Verbeek nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. W 62. minucie Mart Remans został zmieniony przez Giovanniego Büttnera.

W 68. minucie boisko opuścili zawodnicy Graafschap: Joey Konings, Janis Mystakidis, a na ich miejsce weszli Johnatan Opoku, Mohamed Hamdaoui. W 73. minucie kartkę otrzymał Danny Verbeek z drużyny gości.

Wysiłki podejmowane przez zespół Graafschap w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania bramkę zdobył Ralf Seuntjens. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Julian Lelieveld.

W 80. minucie Daryl van Mieghem został zmieniony przez Jesse'a Schuurmana, co miało wzmocnić jedenastkę Graafschap. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sjoerda Overgoora na Matthijsa van Nispena oraz Deana Guezena na Joshuę Sanchesa.

Zespół FC Oss ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Danny Verbeek. Asystę przy golu zaliczył Joey Konings.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Rody de Boer
24′ Trevor David
Johnatan Opoku Agyemang68′
85′ Dean Diego Guezen
Elmo Lieftink
82′ Sjoerd Overgoor
Rick Dekker59′
Dennis van der Heijden
Daryl van Mieghem80′
Kyvon Leidsman
Ralf Seuntjens  78′
62′ Mart Remans
Mohamed Hamdaoui68′
Ronald Koeman Jr.
Guus Vaags
Jordy Rondeel
Nick van den Dam
62′ Giovanni Büttner
Roland Baas
Jarni Koorman
Jasper van Heertum
85′ Joshua Jeremiah Sanches
Jesse Schuurman80′
82′ Matthijs van Nispen
Danny Verbeek59′  87′ 73′
Mateo Sebastián Aramburú Birch
Sven Blummel

Joey Konings68′

Janis Mystakidis68′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna FC Oss w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.