Liga holenderska - 10. kolejka Eerste Divisie: PSV Eindhoven II - FC Eindhoven 2-1 (1-0)

21 października na Sportcomplex De Herdgang w Eindhoven odbyło się spotkanie 10. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami PSV II i FC Eindhoven. Mecz zakończył się zwycięstwem PSV II 2-1. Na stadionie zasiadło 803 widzów.

10. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-10-21 20:00 | Stadion: Sportcomplex De Herdgang | Widzów: 803 | Arbiter: R. Martens
B. Biemans 84'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków drużyna FC Eindhoven wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 26. minucie arbiter pokazał kartkę Maartenowi Peijnenburgowi, zawodnikowi gości.

W 32. minucie za Joeya Sleegersa wszedł Kaj de Rooij.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze PSV II otworzyli wynik. W 41. minucie Cyril Ngonge dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Jordan Teze z PSV II. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki PSV II.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alvina Danielsa z FC Eindhoven, a w 50. minucie Sekou Sidibe'a z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bart Biemans wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Eindhoven, strzelając gola w 84. minucie pojedynku. W 85. minucie sędzia pokazał kartkę Andrewowi Mendonçy z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Robin Schoonbrood. W zdobyciu bramki pomógł Robin Lauwers.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Flor Van Den Eynden
44′ 63′ Jordan Teze
Samy Bourard
 90′ Robin Schoonbrood
Karim Essikal
85′ Andrew Mendonça
Moses Makasi
Claudio Gomes
Maarten Peijnenburg26′
74′ Richard Ledezma
Alvin Daniels48′
 41′ (k.) Cyril Ngonge
Rigino Cicilia
50′ Sekou Sidibe
Quinten Huybers
63′ Rico Zeegers
Valentino Vermeulen
74′ Robin Lauwers
Cas Faber
Koen Oostenbrink
Byron Burgering
Olivér Szabolcs Horváth
Kaj de Rooij32′

Youri Roseboom

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom PSV II, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna FC Eindhoven w pierwszej połowie wymieniła jednego zawodnika.