Liga holenderska - 10. kolejka Eerste Divisie: NAC Breda - NEC Nijmegen 0-1 (0-1)

30 października na Rat Verlegh Stadion w Bredzie odbył się mecz 10. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami NAC i Nijmegenu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nijmegenu 1-0.

T. Ondaan 8'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół NAC wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Terell Ondaan dla zespołu Nijmegenu. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Bart van Rooij.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom NAC: Thomowi Hayemu w 25. i Dionowi Malone'owi w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nijmegenu.

W 58. minucie Elayis Tavsan został zmieniony przez Aymena Selloufa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Nijmegen: Jordemu Bruijnowi w 62. i Sybowi van Ottelemu w 68. minucie.

W 69. minucie w jedenastce NAC doszło do zmiany. Lewis Fiorini wszedł za Mounira El Allouchiego. Trener NAC postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Thoma Hayego i na pole gry wprowadził napastnika Darrena McIntosha-Buffonge'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. A trener Nijmegenu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thomasa Beekmana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Terell Ondaan.

W 81. minucie Lex Immers został zmieniony przez Huseyina Dogana, a za Javiego Noblejasa wszedł na boisko Jethro Mashart, co miało wzmocnić jedenastkę NAC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Okitę na Dirka Propera oraz Joepa van der Sluijsa na Terrego Larteya. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jethra Masharta z NAC, a w piątej minucie doliczonego czasu starcia Casa Odenthala z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Syb van Ottele68′
87′ Francisco Javier García Noblejas Hernanz
Souffian Elkarouani
35′ Dion Malone
Edgar Barreto
25′ 70′ Thom Jan Marinus Haye
Elayis Tavsan58′
81′ Lex Immers
Jordy Bruijn62′
Nick Venema
Joep van der Sluijs87′
Sydney van Hooijdonk
Jonathan Okita87′
69′ Mounir El Allouchi
Dirk Proper87′
87′ 88′ Jethro Mashart
Thomas Beekman71′
Gylermo Siereveld
Aymen Sellouf58′
Yassine Azzagari

69′ Lewis Fiorini

Anouar Kali

81′ Huseyin Dogan

Pjotr Kestens

70′ Darren McIntosh-Buffonge

Przewaga drużyny NAC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.