Liga holenderska - 10. kolejka Eerste Divisie: NAC Breda - BV De Graafschap 1-2 (0-2)

W pojedynku 10. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 21 października, zespół NAC przegrał z Graafschap 1-2 (0-2). Mecz na Rat Verlegh Stadion w Bredzie obejrzało 17 312 widzów.

10. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-10-21 20:00 | Stadion: Rat Verlegh Stadion | Widzów: 17312 | Arbiter: J. Kooij
J. Vet 42'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Zespół NAC wygrał aż 17 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Graafschap nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie Daryl van Mieghem dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomagał Jordy Thomassen.

Między 17. a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Graafschap i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Graafschap w 42. minucie spotkania, gdy Javier Vet strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Branco van den Boomen.

W 45. minucie sędzia wyrzucił z boiska Arna Verschuerena z NAC.

W 52. minucie żółtą kartkę dostał Roger Riera, piłkarz NAC. W 55. minucie Jordan van der Gaag zastąpił Mounira El Allouchiego.

W tej samej minucie w drużynie NAC doszło do zmiany. Huseyin Dogan wszedł za Jethra Masharta.

Niedługo później Huseyin Dogan wywołał eksplozję radości wśród kibiców NAC, strzelając gola w 58. minucie starcia. Asystę zanotował Mounir El Allouchi.

A kibice NAC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andryję Filipovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Othmane Boussaid. W 87. minucie w zespole Graafschap doszło do zmiany. Jesse Schuurman wszedł za Mohameda Hamdaouiego. W samej końcówce meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Jesse'owi Schuurmanowi z drużyny gości.

Zespołowi NAC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Graafschap.

Leeroy Owusu17′
55′ Jethro Mashart
Jordy Tutuarima
52′ Roger Riera Canadell
Branco van den Boomen
22′ 55′ Jordan van der Gaag
Javier Vet  42′ 29′
45′ Arno Verschueren
Daryl van Mieghem  1′ 61′
Sydney van Hooijdonk
Jordy Thomassen75′
80′ Othmane Boussaid
Jeremy Helmer
55′ Mounir El Allouchi
Stef Nijland61′
55′  58′ Huseyin Dogan
Jesse Schuurman87′ 89′
80′ Andrija Filipović
Jonathan Vergara Berrio
Boris Kudimbana
Ralf Seuntjens75′
Finn Stokkers

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.