Liga holenderska - 10. kolejka Eerste Divisie: Go Ahead Eagles - SBV Excelsior 0-0

31 października na De Adelaarshorst w Deventer odbył się mecz 10. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Eagles'u i Excelsioru. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

10. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-10-31 14:00 | Stadion: De Adelaarshorst | Arbiter: Robin Hensgens
Go Ahead Eagles
SBV Excelsior
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 starć jedenastka Excelsioru wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Matsowi Wiefferowi z Excelsioru. W 52. minucie Zakaria Eddahchouri został zastąpiony przez Maela Corboza.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia ukarał kartką Jaya Idzesa, piłkarza Eagles'u. W 67. minucie w drużynie Eagles'u doszło do zmiany. Francis Ross wszedł za Antoine'a Rabillarda. A kibice Excelsioru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stijna Meijera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Reuven Niemeijer.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Excelsioru doszło do zmiany. Thomas Oude wszedł za Juliana Baasa. Trener Eagles'u postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Erkana Eyibila i na pole gry wprowadził napastnika Jacoba Mulengę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 89. minucie kartką został ukarany Mael Corboz, zawodnik gospodarzy.

Mats Wieffer51′ 87′
62′ Jay Idzes
Julian Baas77′
52′ Zakaria Eddahchouri
Reuven Niemeijer77′
80′ Erkan Eyibil
Dylan Seys82′
Sam Hendriks
Elías Már Omarsson
67′ Antoine Rabillard
Robin van der Meer
52′ 89′ Mael Corboz
Niek den Heeten87′
67′ Francis Ross
Stijn Meijer77′
Sam Crowther
Ahmad Mendes Moreira82′
80′ Jacob Mulenga

Bradly van Hoeven

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Eagles'u, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Zespół Eagles'u w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.