Liga holenderska - 10. kolejka Eerste Divisie: Alkmaar Zaanstreek II - NEC Nijmegen 0-2 (0-0)

21 października na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer odbył się mecz 10. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami AZ II i Nijmegenu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nijmegenu 2-0. Na stadionie zasiadło 450 widzów.

10. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-10-21 20:00 | Stadion: AFAS Trainingscomplex | Widzów: 450 | Arbiter: S. Dröge
Alkmaar Zaanstreek II
NEC Nijmegen
0
2
Z. Flemming 64'
A. Musaba 75'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na cztery pojedynki jedenastka AZ II wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół AZ II wyszedł w zmienionym składzie, za Desa Kunsta wszedł Félix Correia. W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Toma van de Looiego z Nijmegenu, a w 64. minucie Peera Koopmeinersa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nijmegenu w 64. minucie spotkania, gdy Zian Flemming strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Chwilę później trener Nijmegenu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Ole ter Haara. Na boisko wszedł Anthony Musaba, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie za Thijsa Oostinga wszedł Keyennu Lont.

Zespół AZ II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku nie dał szans obrony bramkarzowi Anthony Musaba. Asystę przy golu zanotował Tom van de Looi.

W 79. minucie Richard Sedláček został zmieniony przez Justina Baasa, co miało wzmocnić jedenastkę AZ II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jellerta van Landschoota na Toma Overtooma. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Bart van Rooij
69′ Thijs Oosting
Zian Flemming  64′ (k.)
79′ Richard Sedláček
Mart Dijkstra
64′ Peer Koopmeiners
Tom van de Looi61′
Tijjani Reijnders
Jellert van Landschoot88′
Zakaria Aboukhlal
Jonathan Okita
46′ Des Kunst
Ole ter Haar Romeny69′
Mees Bakker
Alessio Budel
Fons Gemmel
Job Schuurman
79′ Justin Baas
Terry Lartey Sanniez
Rens van der Wacht
Cas Odenthal
46′ Félix Alexandre Andrade Sanches Correia
Souffian Elkarouani
69′ Keyennu Lont
Tom Overtoom88′

Anthony Musaba69′  75′

Aymen Sellouf

Etien Velikonja

Randy Wolters

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół AZ II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.