Liga holenderska - 10. kolejka Eerste Divisie: AFC Ajax II - Almere City FC 1-4 (0-3)

30 października na Sportpark De Toekomst w Kanału Amsterdamie-Renie odbył się pojedynek 10. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Ajaksu II i Almere. Starcie zakończyło się zwycięstwem Almere 4-1.

Helstrup 56'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Ajaksu II wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W drugiej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Ajaksu II Neraysho Kasanwirjo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almere w trzeciej minucie spotkania, gdy Thomas Verheydt strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Farisa Hammoutiego.

W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania w jedenastce Almere doszło do zmiany. Ruggero Mannes wszedł za Radinia Balkera.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Elias Sørensen. Sytuację bramkową stworzył Oussama Bouyaghlafen.

W 28. minucie za Farisa Hammoutiego wszedł Anass Ahannach. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ruggero Mannes z drużyny gości. Była to 34. minuta spotkania. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Ajaksu II doszło do zmiany. Nordin Musampa wszedł za Enrica Llansanę.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Ajaksu II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jaymillia Pinasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Christian Kjelder. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszego gola.

Trzeba było trochę poczekać, aby Frederik Helstrup wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almere, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Anass Ahannach.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Timowi Receveurowi, piłkarzowi Almere. W tej samej minucie wynik ustalił z rzutu karnego Kenneth Taylor. Między 62. a 73. minutą, boisko opuścili piłkarze Ajaksu II: Giovanni, Max de Waal, Sontje Hansen, na ich miejsce weszli: Boureima Hassane, Naci Ünüvar, Muhammet Taşçı. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eliasa Sørensena, Frederika Helstrupa, Oussamy Bouyaghlafena zajęli: Mees Kaandorp, Daniël Breedijk, Shayon Harrison.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ajax II: Muhammetowi Taşçı w 80. i Terrence Douglasowi w 84. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Radinio Roberto Balker10′
43′ Enric Llansana Beuse
Damon Mirani
2′ (samob.) Neraysho Kasanwirjo
Frederik Helstrup  56′ 72′
84′ Terrence John Douglas
Delvechio Blackson
Youri Regeer
Tim Receveur58′
71′ Max de Waal
Ryan Koolwijk
 58′ (k.) Kenneth Ina Dorothea Taylor
Faris Hammouti28′
72′ Sontje Hansen
Elias Sørensen  25′ 72′
46′ Christian Theodor Kjelder Rasmussen
Thomas Verheydt  3′
62′ Giovanni Manson Ribeiro
Oussama Bouyaghlafen73′
Daan Reiziger
Agil Etemadi
Rio Hillen
Daniël Breedijk72′
43′ Nordin Musampa
Thibaut Lesquoy
62′ Boureima Hassane Bandé
Ruggero Mannes10′ 34′
72′ 80′ Muhammet Tunahan Taşçı
Bram van Vlerken
Donny Warmerdam
Anass Ahannach28′
Ar'jany Martha
Anwar Bensabouh
46′ Jaymillio Pinas
Guillermo Gauna
71′ Naci Ünüvar
Steve Tunga Malanda

Shayon Harrison73′

Mees Kaandorp72′

Jearl Margaritha

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.