Liga holenderska - 1. kolejka Eerste Divisie: TOP Oss - Helmond Sport 1-2 (0-1)

29 sierpnia na Frans Heesen Stadion odbyło się spotkanie 1. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Oss i Helmondu. Mecz zakończył się zwycięstwem Helmondu 2-1. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

1. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-08-29 18:45 | Stadion: Frans Heesen Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: J. van der Laan
A. Van Keilegom 55'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 starć drużyna Helmondu wygrała 25 razy i zanotowała 14 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jeff Stans wywołał eksplozję radości wśród kibiców Helmondu, zdobywając bramkę w trzeciej minucie spotkania.

W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jana Lammersa z FC Oss, a w 25. minucie Orhana Džepara z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Helmondu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Helmondu w 55. minucie spotkania, gdy Arno Van Keilegom strzelił drugiego gola. W 57. minucie Trevor David został zmieniony przez Kyvona Leidsmana.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Oss: Bo Geensowi w 59. i Lorenzowi Piquému w 67. minucie. Między 67. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Oss: Niels Fleuren, Cas Peters, na ich miejsce weszli: Ruben Roosken, Dean Guezen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arna Van Keilegoma, Sandera Vereijkena zajęli: Juul Respen, Kay van der Vorst. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Orhan Džepar osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 25. minucie.

W 83. minucie w zespole Helmondu doszło do zmiany. Maxime De Bie wszedł za Lance'a Duijvestijna. Na sześć minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Boyd Reith z Helmondu. Trener FC Oss postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Lorenza Piquégo i na pole gry wprowadził napastnika Larsa Huttena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Mimo że drużyna FC Oss nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 68 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Dennis van der Heijden. Asystę zanotował Lion Kaak.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jeffa Stansa z Helmondu, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Liona Kaaka z drużyny przeciwnej. Zespołowi FC Oss zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Helmondu.

TOP Oss
59′ Bo Geens
Stijn van Gassel
57′ Trevor David
Boyd Reith84′
67′ Niels Fleuren
Dean van der Sluys
11′ Jan Lammers
Alec Van Hoorenbeeck
67′ 84′ Lorenzo Piqué
Arno Van Keilegom  55′ 72′
Rick Stuij van den Herik
Karim Loukili
Grad Damen
Lance Duijvestijn83′
90′ Lion Kaak
Orhan Džepar25′ 81′
Matthijs van Nispen
Jeff Stans  3′ 85′
 84′ Dennis van der Heijden
Sander Vereijken79′
68′ Cas Peters
Jordy Thomassen
Jordy Rondeel
Rowen Koot
Jason Bourdouxhe
Maxime De Bie83′
67′ Ruben Roosken
Guus Joppen
68′ Dean Diego Guezen
Kay van der Vorst79′
Sjoerd Overgoor
Robert Mutzers
84′ Lars Hutten
Juul Respen72′
57′ Kyvon Leidsman

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Oss w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Helmondu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.