Liga holenderska - 1. kolejka Eerste Divisie: SC Telstar - FC Volendam 2-2 (2-1)

30 sierpnia na Telstar Stadion w Velsen-Zuid odbyło się starcie 1. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Telstaru i Volendamu. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 763 widzów.

1. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-08-30 12:15 | Stadion: Telstar Stadion | Widzów: 765 | Arbiter: S. Gözübüyük
Z. El Azzouzi 68'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania jedenastka Volendamu wygrała 20 razy i zanotowała 13 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Telstaru w szóstej minucie spotkania, gdy Ilias Bronkhorst strzelił pierwszego gola.

W 23. minucie arbiter przyznał kartkę Aleksowi Platowi z Volendamu.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Telstaru, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Ilias Bronkhorst.

Prawie natychmiast Nick Doodeman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Volendamu, zdobywając bramkę w 43. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jari Vlak.

Drugą połowę jedenastka Volendamu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Derry'ego Murkina, Briana Plata weszli Mike Eerdhuijzen, Francesco Antonucci. W 62. minucie w zespole Volendamu doszło do zmiany. Zakaria El Azzouzi wszedł za Ibrahima El Kadiriego.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Siebe'owi Vandermeulenowi z drużyny gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 25 minut, zespół Volendamu doprowadził do remisu. Gola strzelił Zakaria El Azzouzi. W następstwie utraty bramki trener Telstaru postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Siebe'a Vandermeulena i na pole gry wprowadził napastnika Richelora Sprangersa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 79. minucie za Daniela Adsheada wszedł Cas Dijkstra. W 89. minucie kartkę dostał Yaël Liesdek, piłkarz Telstaru. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Nordin Bakker
 6′, 39′ 84′ Ilias Bronkhorst
Boy Deul
66′ 74′ Siebe Vandermeulen
Alex Plat23′
79′ Daniel Adshead
Jari Vlak
84′ Welat Cagro
Nick Doodeman  43′ 83′
Frank Korpershoek
Martijn Kaars
Sven van Doorm
Ibrahim El Kadiri62′
85′ Glynor Plet
Derry John Murkin46′
Trevor Doornbusch
Barry Lauwers
Abdel Mounaim El Ouazzane
Joey Roggeveen
84′ Redouan Taha el Idrissi
Mohamed Betti
Joël van Blerk
Mike Eerdhuijzen46′
85′ 89′ Yaël Liesdek
Dean Ruben James
84′ Niels van Wetten
Francesco Antonucci46′
79′ Cas Dijkstra
Zakaria El Azzouzi62′  68′
74′ Richelor Sprangers
Darius Johnson83′
Roscello Vlijter
Leon Harry Maloney

Dyllandro Panka

Przewaga drużyny Volendamu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Drużyna Telstaru zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Telstaru, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedenastka Telstaru w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.