Liga holenderska - 1. kolejka Eerste Divisie: SC Cambuur Leeuwarden - NEC Nijmegen 2-0 (0-0)

28 sierpnia na Cambuurstadion w Leeuwarden odbyło się starcie 1. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami SC Cambuur i Nijmegenu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SC Cambuur 2-0. Na stadionie zasiadło 2 500 widzów.

1. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-08-28 21:00 | Stadion: Cambuurstadion | Widzów: 2500 | Arbiter: R. Dieperink
SC Cambuur Leeuwarden
NEC Nijmegen
2
0
S. Nieuwpoort 50'
R. Mühren 75'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów zespół SC Cambuur wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Sven Nieuwpoort. Asystę przy bramce zaliczył Robin Maulun.

Trener Nijmegenu postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Dirka Propera i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana Okitę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 70. minucie arbiter pokazał kartkę Edgarowi Barretowi, piłkarzowi Nijmegenu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SC Cambuur w 75. minucie spotkania, gdy Robert Mühren strzelił z karnego drugiego gola. W 76. minucie za Edgara Barreta wszedł Syb van Ottele.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Cas Odenthal
 50′ Sven Nieuwpoort
Jordy Bruijn
84′ Jamie Jacobs
Souffian Elkarouani
84′ Robin Maulun
Dirk Proper64′
88′ Jarchinio Angelo Roberto Antonia
Ole ter Haar Romeny
 75′ (k.) Robert Mühren
Rangelo Janga
76′ Issa Kallon
Terry Lartey Sanniez
84′ Michael Breij
Elayis Tavsan
Mees Gootjes
Syb van Ottele76′
88′ Mitchel Paulissen
Thomas Beekman
Jhondly van der Meer
Anton Fase
76′ Giovanni Korte
Jonathan Okita64′
Delano Ladan
Etien Velikonja
84′ Ragnar Oratmangoen

Maarten Pouwels

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Nijmegenu pokazał jedną żółtą.

Zespół SC Cambuur w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.