Liga holenderska - 1. kolejka Eerste Divisie: PSV Eindhoven II - SBV Excelsior 1-6 (0-2)

W spotkaniu 1. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 29 sierpnia, zespół PSV II przegrał wysoko z Excelsiorem 1-6 (0-2). Mecz na Sportcomplex De Herdgang w Eindhoven obejrzało 380 widzów.

1. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-08-29 16:30 | Stadion: Sportcomplex De Herdgang | Widzów: 380 | Arbiter: S. Teuben
E. Ómarsson 79',89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Excelsioru wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Excelsioru nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie bramkę zdobył Ahmad Mendes.

W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emmanuela Nkendę z PSV II, a w 30. minucie Ahmada Mendesa z drużyny przeciwnej.

Jedenastka PSV II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Joël Zwarts. W zdobyciu bramki pomógł Thomas Oude.

W 41. minucie za Richarda Ledezmę wszedł Robin Schoonbrood.

W 50. minucie kartkę dostał Brandon Rutherford z Excelsioru.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 53. minucie celnym strzałem popisał się Thomas Oude. Przy zdobyciu bramki asystował Luigi Bruins.

W 62. minucie Mathias Kjølø został zmieniony przez Kristófera Kristinssona, co miało wzmocnić jedenastkę PSV II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mitchella van Rooijena na Matsa Wieffera.

W 72. minucie do własnej bramki trafił zawodnik PSV II Justin de Haas. Między 73. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze PSV II: Shurandy Sambo, Cheick Toure, Dennis Vos, na ich miejsce weszli: Rico Zeegers, Djenairo Daniels, Christopher Gloster. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brandona Rutherforda, Ahmada Mendesa zajęli: Abdallah Aberkane, Stijn Meijer.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Excelsioru w 79. minucie spotkania, gdy Elías Omarsson strzelił piątego gola. W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy Excelsioru: Thomas Verhaar, Julian Baas, a na ich miejsce weszli Reuven Niemeijer, Luigi Bruins.

Drużyna PSV II nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Timan. Asystę przy bramce zaliczył Kristófer Kristinsson.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W samej końcówce meczu Elías Omarsson ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-6. Bramka padła po podaniu Juliana Baasa.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia ukarał kartką Kristófera Kristinssona, piłkarza gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-6.

Alessandro Damen
72′ (samob.) Justin de Haas
Siebe Horemans
Luis Felipe Hungria Martins
Hervé Matthys
73′ Shurandy Sambo
Thomas Oude Kotte  53′
73′ Dennis Vos
Brandon Rutherford Ormonde-Ottewill50′ 76′
 86′ Damian Timan
Luigi Bruins82′
41′ Richard Ledezma
Reuven Niemeijer82′
Ismael Saibari Ben El Basra
Ahmad Mendes Moreira  5′ 30′ 76′
62′ Mathias Ullereng Kjølø
Elías Már Omarsson  79′, 89′
8′ Emmanuel Matuta La Nkenda Nosa
Joël Zwarts  36′
73′ Cheick Toure
Mitchell van Rooijen69′
Kyan van Dorp
Lars Bleijenberg
73′ Christopher Gloster
Maarten de Fockert
Mees Kreekels
Abdallah Aberkane76′
73′ Rico Zeegers
Sander Fischer
Andrew Mendonça
Julian Baas82′
Koen Oostenbrink
Derensili Sanches Fernandes
41′ Robin Schoonbrood
Mats Wieffer69′
73′ Djenairo Daniels
Stijn Meijer76′
62′ 90′ Kristófer Ingi Kristinsson
Thomas Verhaar82′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom PSV II, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.