Liga holenderska - 1. kolejka Eerste Divisie: PSV Eindhoven II - FC Den Bosch 2-2 (2-1)

12 sierpnia na Jan Louwers Stadion w Eindhoven odbyło się spotkanie 1. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami PSV II i Den Bosch. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 953 widzów.

D. Verbeek 53'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół PSV II wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Abdulsamed Abdullahi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Den Bosch , zdobywając bramkę w ósmej minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Kevin Felida.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie Mohammed Ihattaren wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Joël Piroe.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Dannemu Verbeekowi z zespołu gości. Była to 40. minuta meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę PSV II przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie Mohammed Ihattaren po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-1. Bramka padła po podaniu Joëla Piroego.

Na drugą połowę zespół PSV II wyszedł w zmienionym składzie, za Jordana Tezego, Mohammeda Ihattarena weszli Tijn Daverveld, Richard Ledezma. W 51. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Justin de Haas osłabiając tym samym drużynę PSV II.

Zespół gospodarzy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ drużyna Den Bosch doprowadziła do remisu. Gola strzelił Danny Verbeek. W 57. minucie w zespole PSV II doszło do zmiany. Baggio Wallenburg wszedł za Amara Ćaticia.

W 68. minucie za Ryana Trotmana wszedł Ringo Meerveld. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał żółtą kartkę Leo Väisänenowi z Den Bosch. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Wouter van der Steen
51′ Justin de Haas
Mats Deijl
Antonio Latorre Grueso
Azzedine Dkidak90′
Maxime Henry Armand Soulas
Stefan Ivov Velkov
46′ Jordan Teze
Leo Väisänen75′
 26′, 44′ 46′ Mohamed Amine Ihattaren
Jizz Hornkamp79′
57′ Amar Ćatić
Ryan Lara Trotman68′
Youri Roulaux
Nick Leijten
46′ Tijn Daverveld
Konrad Sikking-Stanisławczyk
Gregory Kuisch
Declan Lambert
Steven Theunissen
Robin Voets
57′ Baggio Wallenburg
Ryan Lambert90′
Rico Zeegers
Ringo Meerveld68′
46′ Richard Ledezma
Steven van der Heijden79′
Olivér Szabolcs Horváth

Sekou Sidibe

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia wręczył jedną czerwoną kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Den Bosch pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.