Liga holenderska - 1. kolejka Eerste Divisie: FC Utrecht II - FC Eindhoven 1-2 (0-1)

W meczu 1. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 28 sierpnia, drużyna Utrechtu II przegrała z FC Eindhoven 1-2 (0-1). Mecz na Sportcomplex Zoudenbalch 1e veld obejrzało 100 widzów.

1. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-08-28 18:45 | Stadion: Sportcomplex Zoudenbalch 1e veld | Widzów: 100 | Arbiter: L. Cantineau
L. van Kleef 70'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Utrechtu II wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze FC Eindhoven nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Kaj de Rooij. Asystę zanotował Pieter Bogaers.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jort van der Sande z FC Eindhoven. Była to 39. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Eindhoven.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Utrechtu II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie gola wyrównującego strzelił Tim Pieters. Asystę przy bramce zanotował Sylian Mokono.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jensa van Sona z FC Eindhoven, a w 61. minucie Marka Pabaiego z drużyny przeciwnej. W 65. minucie Alef Joao został zastąpiony przez Hugona Botermansa. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Utrechtu II: Rayan El Azrak, Eros Maddy, a na ich miejsce weszli Giovanni de la Vega, Tim Pieters.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Fabian de Keijzer, zawodnik Utrechtu II.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Eindhoven w 70. minucie spotkania, gdy Lorenzo van Kleef strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 77. minucie w zespole Utrechtu II doszło do zmiany. Rida El Barjiji wszedł za Marka Pabaiego.

W następstwie utraty gola trener Utrechtu II postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Oussamę Alou i na pole gry wprowadził napastnika Hichama Acheffaya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Eindhoven: Bartowi Biemansowi w 87. i Kajowi de Rooijowi w 90. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Pieters
69′ Fabian de Keijzer
Pieter Bogaers
61′ 77′ Mark Pabai
Valentino Vermeulen
77′ Oussama Alou
Iker Pozo La Rosa
65′ Giovanni de la Vega
Jort van der Sande39′
 53′ 65′ Tim Pieters
Maarten Peijnenburg
65′ Rayan El Azrak
Mitchel van Rosmalen
77′ Rida El Barjiji
Hugo Botermans65′
77′ Hicham Acheffay

65′ Eros Maddy

Yassine Tekfaoui

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Utrechtu II, a piłkarzom FC Eindhoven pokazał cztery.

Jedenastka Utrechtu II w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna FC Eindhoven w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.