Liga holenderska - 1. kolejka Eerste Divisie: FC Dordrecht - Go Ahead Eagles 0-0

W starciu 1. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół Dordrechtu zremisował z Eaglesem 0-0. Mecz na Riwal Hoogwerkers Stadion obejrzało 735 widzów.

1. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-08-30 16:45 | Stadion: Riwal Hoogwerkers Stadion | Widzów: 735 | Arbiter: I. Oostrom
FC Dordrecht
Go Ahead Eagles
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 meczów drużyna Dordrechtu wygrała 18 razy i zanotowała 17 porażek oraz 12 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 55. a 59. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Dordrechtu i jedną drużynie przeciwnej. Trener Dordrechtu postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Kürşada Sürmelego i na pole gry wprowadził napastnika Arsenia Valpoorta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 77. minucie Mael Corboz zastąpił Zakarię Eddahchouriego. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Dordrechtu doszło do zmiany. Bradley Vliet wszedł za Nikolasa Agrafiotisa. W 82. minucie sędzia pokazał kartkę Nelsonowi Amadinowi z drużyny gospodarzy.

Po chwili trener Eaglesu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 88. minucie zastąpił zmęczonego Kevina van Kippersluisa. Na boisko wszedł Sam Crowther, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Zakarii Eddahchouriemu, piłkarzowi Eaglesu.

Jay Gorter
59′ Özgür Aktas
Sam Beukema
Julius Bliek
Bas Edo Kuipers
Matthew Bondswell
Boyd Lucassen
58′ Robin Polley
Jeroen Veldmate
Nikki Baggerman
Luuk Brouwers
Kevin Johnny Jansen
Mael Corboz55′ 77′
71′ Kürşad Sürmeli
Jay Idzes
Kevin Vermeulen
Kevin van Kippersluis88′
82′ Nelson Amadin
Antoine Rabillard
79′ Nikolas Agrafiotis
Nicolas Abdat
79′ Bradley Miguel Dirk Vliet
Julliani Eersteling
Bryan Richardson
Zakaria Eddahchouri77′ 90′
Thomas Schalekamp
Erkan Eyibil
71′ Arsenio Jermaine Cedric Valpoort
Sam Crowther88′

Quiermo Dumay

Michalis Spiridakis

Wyjątkowa nieporadność napastników Dordrechtu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Dordrechtu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Drużyna gości w drugiej połowie także dokonała dwóch zmian.