Liga holenderska - 1. kolejka Eerste Divisie: Almere City FC - MVV 0-0

30 sierpnia na Yanmar Stadion odbyło się starcie 1. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Almere i MVV. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 819 widzów.

1. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-08-30 20:00 | Stadion: Yanmar Stadion | Widzów: 819 | Arbiter: C. Ruperti
Almere City FC
MVV
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki jedenastka MVV wygrała 14 razy i zanotowała osiem porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Almere próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tima Zeegersa z MVV, a w 61. minucie Ryana Koolwijka z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Anass Ahannach zastąpił Xiana Emmersa.

W tej samej minucie trener Almere postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Iliasa Alhafta. Na boisko wszedł Oussama Bouyaghlafen, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Joyowi-Lance'owi Mickelsowi z jedenastki gości.

Jérôme Déom
61′ Anass Ahannach
Thibaut Van Acker
Anwar Bensabouh
Oussama Zamouri
61′ Ryan Koolwijk
Tim Zeegers56′ 79′
61′ Ilias Alhaft
Timo Stavitski62′
Thomas Verheydt
Koen Kostons
73′ Mees Kaandorp
Twan Visser
61′ Xian Ghislaine Emmers
Joy-Lance Mickels62′ 76′
Tim Receveur

Steve Tunga Malanda

61′ Oussama Bouyaghlafen

Jelle Goselink

73′ Jearl Margaritha

Przewaga drużyny Almere w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom MVV pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.