Liga holenderska - 1. kolejka Eerste Divisie: Alkmaar Zaanstreek II - SC Telstar 0-0

W starciu 1. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 12 sierpnia, zespół AZ II zremisował z Telstarem 0-0. Mecz na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer obejrzało 850 widzów.

1. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-08-12 20:00 | Stadion: AFAS Trainingscomplex | Widzów: 850 | Arbiter: L. Cantineau
Alkmaar Zaanstreek II
SC Telstar
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Telstaru wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Telstar: Charliemu Gilmourowi w 37. i Shaquillowi Sno w 44. minucie.

W 63. minucie za Richelora Sprangersa wszedł Anthony Berenstein. Trener AZ II postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Richonella Margareta i na pole gry wprowadził napastnika Jelle'a Duina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 66. minucie Mohamed Taabouni został zmieniony przez Thijsa Oostinga, a za Pantelisa Hatzidiakosa wszedł na boisko Joerie Church, co miało wzmocnić drużynę AZ II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Svena van Doorma na Anassa Najaha. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Redouanowi El Yaakoubiemu z zespołu gości. Była to 86. minuta meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Telstaru postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Redę Kharchoucha wszedł Ilias Bronkhorst, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Telstaru utrzymać remis.

Benaissa Benamar
77′ Pantelis Chatzidiakos
Frank Korpershoek
66′ Mohamed Taabouni
Senne Lynen
Kenzo Goudmijn
Melle Springer
Peer Koopmeiners
Sven van Doorm80′
63′ Richonell Margaret
Sven van der Maaten
77′ Joerie Church
Ilias Bronkhorst88′
Justin Baas
Kick Groot
66′ Thijs Oosting
Shayne Pattynama
Richard Sedláček
Sam Aarts
63′ Jelle Duin
Anass Najah80′
Rasmus Wendt
Anthony Berenstein63′

Cas Dijkstra

Tuur Houben

Roscello Vlijter

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza AZ II. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Zespół Telstaru zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Telstaru wręczył trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.