Liga holenderska - 1. kolejka Eerste Divisie: AFC Ajax II - Roda Kerkrade 0-4 (0-1)

W spotkaniu 1. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół Ajaksu II przegrał wysoko z Rodą 0-4 (0-1). Mecz na Sportpark De Toekomst w Kanału Amsterdamie-Renie obejrzało 151 widzów.

1. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-08-30 14:30 | Stadion: Sportpark De Toekomst | Widzów: 151 | Arbiter: E. Blank
N. Vossebelt 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć zespół Ajaksu II wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Jan Hoekstra zastąpił Loeka Hamersa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rody w 21. minucie spotkania, gdy Roland Alberg zdobył pierwszą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Youriemu Regeerowi z zespołu gospodarzy. Była to 26. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rody.

Trener Ajaksu II postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Giovanniego i na pole gry wprowadził napastnika Briana Adjeiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 61. minucie Steven van der Sloot został zmieniony przez Liama van Gelderena, co miało wzmocnić jedenastkę Ajaksu II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rolanda Alberga na Marta Remansa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rody w 70. minucie spotkania, gdy Jordy Croux strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Robertowi Klaasenowi, piłkarzowi Rody.

W 82. minucie w drużynie Ajaksu II doszło do zmiany. Muhammet Taşçı wszedł za Ar'janego Marthę.

Niedługo później Kees Luijckx wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rody, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Jordego Croux.

Chwilę później trener Rody postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Michalisa Ioannou wszedł Pepijn Schlösser, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w jedenastce Rody doszło do zmiany. Nicky Souren wszedł za Thijmena Goppla.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej trzeciej minucie spotkania wynik ustalił Niek Vossebelt.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

Stefano Marzo
61′ Steven van der Sloot
Patrick Pflücke
56′ Giovanni Manson Ribeiro
Roland Romario Alberg  21′ 67′
Enric Llansana Beuse
Michalis Ioannou87′
26′ Youri Regeer
Robert Klaasen74′
Kenneth Ina Dorothea Taylor
Xander Lambrix
Donny Warmerdam
Niek Vossebelt  90′
82′ Ar'jany Martha
Jordy Croux  70′ (k.)
Christian Theodor Kjelder Rasmussen
Thijmen Goppel87′
Daan Reiziger
Loek Hamers15′
61′ Liam van Gelderen
Leslie Dunkwu
82′ Muhammet Tunahan Taşçı
Pepijn Schlösser87′
56′ Brian Ebenezer Adjei Brobbey
Bryan Albert van Hove

Benjamin Bouchouari

Livio Milts

Nicky Souren87′

Mart Remans67′

Bjorn Stassen

Przewaga drużyny Ajaksu II w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Ajaksu II w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości wymieniła czterech zawodników.