Jong PSV - Football Club Dordrecht 1-0 (0-0). Liga - 2. kolejka

15 sierpnia na De Herdgang w Eindhoven odbył się pojedynek 2. kolejki Eerste Divisie pomiędzy drużynami Jong PSV i Dordrechtu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Jong PSV 1-0.

15 sierpnia  na De Herdgang w Eindhoven odbył się pojedynek  2. kolejki  Eerste Divisie pomiędzy drużynami Jong PSV  i Dordrechtu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Jong PSV 1-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów jedenastka Dordrechtu wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie Dante Sealy zastąpił Mohameda Nassoha. W tej samej minucie w drużynie Jong PSV doszło do zmiany. Livano Comenencia wszedł za Mohammeda Doudaha.

Jedynego gola meczu strzelił Jason van Duiven dla zespołu Jong PSV. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Mohamed Nassoh.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Dordrecht: Toine van Huizenowi w 81. i Jopowi van den Avertowi w 90. minucie. W tej samej minucie trener Jong PSV postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Jeremego Antonissego wszedł Fedde Leysen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Jong PSV utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Jong PSV doszło do zmiany. Isaac Babadi wszedł za Jeremego Antonissego.

Wyjątkowa nieporadność napastników Dordrechtu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Jong PSV żadną kartką, natomiast zawodnikom Dordrechtu pokazał dwie żółte.

Jedenastka Jong PSV w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Dordrechtu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.