Jong AZ Alkmaar - Maatschappelijke Voetbal Vereniging Maastricht 3-1 (1-1). Liga - 1. kolejka

W spotkaniu 1. kolejki Eerste Divisie, które rozegrane zostało 8 sierpnia, zespół Jonga AZ Alkmaar wygrał z MVV Maastricht 3-1 (1-1). Starcie odbyło się na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer.

W  spotkaniu 1. kolejki  Eerste Divisie, które rozegrane zostało 8 sierpnia, zespół Jonga AZ Alkmaar wygrał  z MVV Maastricht  3-1 (1-1). Starcie odbyło się na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół MVV Maastricht wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Jonga AZ Alkmaar trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Maxim Dekker. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lewis Schouten.

W 11. minucie kartkę dostał Matteo Waem z MVV Maastricht.

W 15. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Jonga AZ Alkmaar Sem Westerveld. W 16. minucie kartką został ukarany Nick Twisk, piłkarz Jonga AZ Alkmaar.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Jonga AZ Alkmaar przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie dającą prowadzenie bramkę dla zawodników Jonga AZ Alkmaar zdobył Mexx Meerdink.

W 55. minucie Koen Kostons zastąpił Rubena van Bommla. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Svenowi Blummlowi z drużyny MVV Maastricht. Była to 56. minuta meczu. W 76. minucie boisko opuścili zawodnicy Jonga AZ Alkmaar: Damienus Reverson, Jayden Addai, Sem Dekkers, a na ich miejsce weszli Mexx Meerdink, Nick Twisk, Misha Engel.

Trener MVV Maastricht postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Thomasa van Bommla i na pole gry wprowadził napastnika Dailona Rochę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce MVV Maastricht doszło do zmiany. Mikel Nuhaj wszedł za Tima Zeegersa.

Soulyman Allouch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jonga AZ Alkmaar, strzelając kolejnego gola w 82. minucie spotkania. W 90. minucie w zespole Jonga AZ Alkmaar doszło do zmiany. Ernest Poku wszedł za Imana Griffitha.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Drużyna MVV Maastricht zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Jonga AZ Alkmaar, a zawodnikom MVV Maastricht pokazał dwie.

Jedenastka Jonga AZ Alkmaar w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół MVV Maastricht w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.