Jong Ajax - Sportclub Telstar 1-1 (1-1). Liga - 1. kolejka

W pojedynku 1. kolejki Eerste Divisie, który rozegrany został 8 sierpnia, zespół Jonga Ajax zremisował z Telstarem 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Sportcomplex De Toekomst w Duivendrecht.

W  pojedynku 1. kolejki  Eerste Divisie, który rozegrany został 8 sierpnia, zespół Jonga Ajax zremisował  z Telstarem  1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Sportcomplex De Toekomst w Duivendrecht.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Jonga Ajax wygrała aż 11 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Telstaru objęła prowadzenie. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Koen Blommestijn. Sytuację bramkową stworzył Jonathan Mulder.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Donnemu Warmerdamowi z Jonga Ajax. Była to 26. minuta meczu.

Piłkarze Jonga Ajax w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 41. minucie gola wyrównującego strzelił Francisco Conceicao.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie Donny Warmerdam został zmieniony przez Diyae-Edinne Jermoumiego. W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Tomowi Overtoomowi z jedenastki Telstaru.

Chwilę później trener Jonga Ajax postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Sontje Hansena. Na boisko wszedł Amourricho van Axel, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 62. minucie Tom Overtoom został zmieniony przez Jelaniego Seedorfa, a za Jaya Kruivera wszedł na boisko Yael Liesdek, co miało wzmocnić drużynę Telstaru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tristana Gooijera na Oliviera Aertssena. Po chwili trener Telstaru postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jonathana Muldera wszedł Delvechio Blackson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Telstaru utrzymać remis.

Między 77. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Telstaru i jedną drużynie przeciwnej. Między 81. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Jonga Ajax: Francisco Conceicao, Kristian Hlynsson, na ich miejsce weszli: Ar'jany Martha, Silvano Vos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mihkela Ainsalu, Glynora Pleta zajęli: Jorginho Soares, Quinten van den Heerik. W drugiej połowie nie padły bramki.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla zespołu Jonga Ajax, mimo że oddała ona sześć celnych strzałów.

Drużyna Telstaru zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Jonga Ajax, a piłkarzom Telstaru przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.