Heracles Almelo - Haaglandse Football Club Alles Door Oefening Den Haag 4-0 (4-0). Liga - 1. kolejka

5 sierpnia na Polman Stadion odbył się mecz 1. kolejki Eerste Divisie pomiędzy drużynami Heraclesu Almelo i ADO Den Haag. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Heraclesu Almelo 4-0.

5 sierpnia  na Polman Stadion odbył się mecz  1. kolejki  Eerste Divisie pomiędzy drużynami Heraclesu Almelo  i ADO Den Haag. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Heraclesu Almelo 4-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Heraclesu Almelo wygrał aż 11 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Marko Vejinovic.

Jedenastka ADO Den Haag ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Heraclesu Almelo, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Samuel Armenteros. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nikolai Laursen.

W 34. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Samuel Armenteros z Heraclesu Almelo. Asystę przy golu zanotował Anas Ouahim.

Nikolai Laursen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Heraclesu Almelo, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie pojedynku. W 45. minucie Xander Severina został zastąpiony przez Amara Caticia.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

W 55. minucie kartkę dostał Dhoraso Klas z ADO Den Haag. W 59. minucie w drużynie Heraclesu Almelo doszło do zmiany. Orestis Kiomourtzoglou wszedł za Marka Vejinovica.

W 62. minucie karnego dla Heracles Almelo nie wykorzystał Samuel Armenteros strzelając obok bramki. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Heraclesu Almelo doszło do zmiany. Thomas Bruns wszedł za Lucasa Schoofsa. Chwilę później trener ADO Den Haag postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Dhorasa Klasa. Na boisko wszedł Gregor Breinburg, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy Heraclesu Almelo: Marco Rente, Kasper Jakobsen, Sem Scheperman, a na ich miejsce weszli Sven Sonnenberg, Nikolai Laursen, Anas Ouahim.

Drużyna Heraclesu Almelo była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Heraclesu Almelo żadną kartką, natomiast zawodnikom ADO Den Haag przyznał jedną żółtą.

Zespół Heraclesu Almelo w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna ADO Den Haag dokonała dwóch zmian.