Helmond Sport - TOP Oss 1-1 (0-1). Liga holenderska - 37. kolejka Eerste Divisie

W starciu 37. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 7 maja, drużyna Helmondu zremisowała z FC Oss 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na SolarUnie Stadion.

K. Leidsman 43'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 meczów jedenastka Helmondu wygrała 25 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Helmondu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 30. minucie za Liona Kaaka wszedł Niels Fleuren.

Między 35. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Helmondu i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze FC Oss nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 43. minucie bramkę zdobył Kyvon Leidsman. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Mart Remans.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Oss.

Na drugą połowę zespół FC Oss wyszedł w zmienionym składzie, za Philippe'a Rommensa wszedł Livio Milts. A trener Helmondu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gaétana Alexandra. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Orhan Džepar. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Trevorowi Davidowi z drużyny gości. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy Helmondu: Karim Loukili, Jordy Thomassen, a na ich miejsce weszli Sander Vereijken, Aaron Bastiaans. Chwilę później trener FC Oss postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Dean Guezen, a murawę opuścił Rick Stuy.

W 79. minucie arbiter ukarał kartką Boyda Reitha, piłkarza gospodarzy.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na sześć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Lance Duijvestijn. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Boyda Reitha.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Bo Geens
79′ Boyd Reith
Joshua Jeremiah Sanches
35′ 72′ Sander Vereijken
Rick Stuy van den Herik36′ 77′
 84′ Lance Duijvestijn
Mart Remans
46′ Orhan Džepar
Dennis van der Heijden
Arno Van Keilegom
Lion Kaak30′
Jelle Goselink
Philippe Rommens46′
36′ 72′ Aaron Bastiaans
Niels Fleuren30′
46′ Gaétan Carina Alexander Bosiers
Brian Vogelzang
Jeff Stans
Dean Diego Guezen77′
Jessy Hendrikx
Tim Hölscher
72′ Karim Loukili
Lars Hutten
Juul Respen
Lion Kalentjev
72′ Jordy Thomassen
Livio Milts46′

Evan Rottier

Przewaga zespołu Helmondu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Helmondu, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.