Helmond Sport - Roda Kerkrade 1-2 (1-1). Liga holenderska - 25. kolejka Eerste Divisie

19 lutego na SolarUnie Stadion odbył się pojedynek 25. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Helmondu i Rody. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rody 2-1.

D. Vente 87'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów jedenastka Helmondu wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Rody otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Patrick Pflücke. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Thijmen Goppel.

Wysiłki podejmowane przez zespół Helmondu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Arno Van Keilegom.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maxime'a De Bie z Helmondu, a w 57. minucie Stefana Marza z drużyny przeciwnej. W 62. minucie Erik Falkenburg zastąpił Alego Messaouda.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Dannego Bakkera, piłkarza Rody. Chwilę później trener Helmondu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Jelle Goselinka. Na boisko wszedł Jordy Thomassen, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 70. minucie Fabian Serrarens został zmieniony przez Dylana Vente'a, a za Amira Absalema wszedł na boisko Richard Jensen, co miało wzmocnić jedenastkę Rody. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sandera Vereijkena na Gaétana Alexandra.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 80. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Boydowi Reithowi i Dylanowi Vente'owi.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Dylan Vente.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Jan Hoekstra
80′ Boyd Reith
Amir Absalem86′
75′ Sander Vereijken
Robert Klaasen
Lance Duijvestijn
Benjamin Bouchouari
53′ Maxime De Bie
Erik Falkenburg62′
 39′ Arno Van Keilegom
Thijmen Goppel
69′ Jelle Goselink
Richard Olav Jensen86′
75′ Gaétan Carina Alexander Bosiers
Xander Lambrix
69′ Jordy Thomassen
Ali Messaoud62′

Nicky Souren

Niek Vossebelt

Dylan Vente70′  87′ 80′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Rody pokazał trzy.

Zespół Helmondu w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.