Helmond Sport - Jong AZ Alkmaar 1-3 (1-1). Liga - 2. kolejka

12 sierpnia na Lavans Stadion odbył się mecz 2. kolejki Eerste Divisie pomiędzy drużynami Helmondu Sport i Jonga AZ Alkmaar. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jonga AZ Alkmaar 3-1.

12 sierpnia  na Lavans Stadion odbył się mecz  2. kolejki  Eerste Divisie pomiędzy drużynami Helmondu Sport  i Jonga AZ Alkmaar. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jonga AZ Alkmaar 3-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków jedenastka Jonga AZ Alkmaar wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Jonga AZ Alkmaar nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie bramkę zdobył Soulyman Allouch. Przy zdobyciu bramki pomagał Iman Griffith.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jarnowi Lionowi z zespołu Helmondu Sport. Była to 28. minuta pojedynku.

Zawodnicy Helmondu Sport nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 32. minucie gola wyrównującego strzelił Martijn Kaars.

W 45. minucie Peer Koopmeiners został zastąpiony przez Lewisa Schoutena. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Helmondu Sport doszło do zmiany. Wassim Essanoussi wszedł za Erosa Maddego. W tej samej minucie kartkę otrzymał Damienus Reverson z Jonga AZ Alkmaar.

Trener Helmondu Sport postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił obrońcę Jarna Liona i na pole gry wprowadził napastnika Hakona Lorentzena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Piłkarze Jonga AZ Alkmaar odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Damienus Reverson. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Iman Griffith.

Zespół Helmondu Sport ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Jonga AZ Alkmaar, strzelając kolejnego gola. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Robin Lathouwers.

W tej samej minucie w drużynie Jonga AZ Alkmaar doszło do zmiany. Nick Koster wszedł za Imana Griffitha. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Helmondu Sport w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Jonga AZ Alkmaar dokonał pięciu zmian.