Helmond Sport - Go Ahead Eagles 0-2 (0-2). Liga holenderska - 15. kolejka Eerste Divisie

4 grudnia na SolarUnie Stadion odbyło się spotkanie 15. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Helmondu i Eagles'u. Starcie zakończyło się zwycięstwem Eagles'u 2-0.

S. Beukema 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków jedenastka Eagles'u wygrała 19 razy i zanotowała 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eagles'u w 19. minucie spotkania, gdy Antoine Rabillard zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Sam Hendriks.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Eagles'u, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry nie dał szans obrony bramkarzowi Sam Beukema. Przy zdobyciu bramki asystował Zakaria Eddahchouri.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

W 67. minucie Jeff Stans zastąpił Jordego Thomassena. A trener Eagles'u wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sama Crowthera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Francis Ross.

Jedyną kartkę w meczu dostał Sander Vereijken z Helmondu. Była to 78. minuta spotkania.

Bas Edo Kuipers
78′ Sander Vereijken
Zakaria Eddahchouri70′
Lance Duijvestijn
Luuk Brouwers
67′ Jeff Stans
Jay Idzes
72′ Gaétan Carina Alexander Bosiers
Julliani Eersteling
72′ Jessy Hendrikx
Erkan Eyibil82′
Juul Respen
Sam Crowther70′
67′ Jordy Thomassen
Jacob Mulenga82′

Bradly van Hoeven70′

Jedenastka Helmondu miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Helmondu pokazał jedną żółtą.

Zespół Helmondu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.