Helmond Sport - FC Volendam 1-1 (1-1). Liga holenderska - 18. kolejka Eerste Divisie

W meczu 18. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 3 grudnia, drużyna Helmondu zremisowała z Volendamem 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na SolarUnie Stadion.

M. Kaars 44'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania zespół Volendamu wygrał 20 razy i zanotował 15 porażek oraz siedem remisów.

Taktyka trenera zespołu Helmondu już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Helmondu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Helmondu w 39. minucie spotkania, gdy Arno Van Keilegom zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Dean van der Sluijs.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie Martijn Kaars wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Robert Mühren.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Martijnowi Kaarsowi z zespołu gości. Była to 45. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie Arno Van Keilegom został zmieniony przez Bryana Van Hove'a. Trener Volendamu postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Calvina Twigta i na pole gry wprowadził napastnika Walida Oulda-Chikha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole Volendamu doszło do zmiany. Achraf Douiri wszedł za Martijna Kaarsa. W tej samej minucie trener Helmondu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Keyennu Lont, a murawę opuścił Dean van der Sluijs. W 81. minucie Gaetano Oristanio został zmieniony przez Lequincia Zeefuika, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku za Aleksa Plata wszedł na boisko Mike Eerdhuijzen, co miało wzmocnić drużynę Volendamu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jules'a Houttequieta na Jessego Hendrikksa oraz Iliasa Breugelmansa na Jelle Goselinka.

Damon Mirani
66′ Dean van der Sluijs
Dean Ruben James
Jarno Lion
Gaetano Pio Oristanio81′
90′ Ilias Breugelmans
Calvin Twigt66′
90′ Jules Houttequiet
Alex Plat90′
Gaétan Carina Alexander Bosiers
Daryl van Mieghem
Jellert Van Landschoot
Robert Mühren
 39′ 59′ Arno Van Keilegom
Martijn Kaars  44′ 45′ 66′
Ahmed Azmi
Barry Lauwers
59′ Bryan Albert Van Hove
Dion Vlak
Kevin Vangu Phambu Bukusu
Mike Eerdhuijzen90′
90′ Jelle Goselink
Samir Ben Sallam
90′ Jessy Hendrikx
Milan de Haan
66′ Keyennu Lont
Achraf Douiri66′
Dylan Seys
Ibrahim El Kadiri

Walid Ould-Chikh66′

Dyllandro Panka

Lequincio Zeefuik81′

Przewaga jedenastki Volendamu w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Helmondu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.