Helmond Sport - FC Utrecht II 0-3 (0-1). Liga holenderska - 7. kolejka Eerste Divisie

W pojedynku 7. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 17 września, drużyna Helmondu przegrała z Utrechtem II 0-3 (0-1). Mecz na SolarUnie Stadion obejrzało 1 687 widzów.

7. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-17 20:00 | Stadion: SolarUnie Stadion | Widzów: 1687 | Arbiter: Robin Gansner
D. van der Kust 90'

Już w pierwszych minutach zespół Helmondu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Utrechtu II w 44. minucie spotkania, gdy Sylian Mokono zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Rayan El Azrak.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Utrechtu II.

Zespół Helmondu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Rayan El Azrak. Przy zdobyciu bramki pomagał Oussama Alou.

W 63. minucie Jules Houttequiet zastąpił Jessego Hendrikksa. W tej samej minucie w drużynie Utrechtu II doszło do zmiany. Raymond Huizing wszedł za Syliana Mokona. Po chwili trener Helmondu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Dylan Seys, a murawę opuścił Sander Vereijken.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Utrechtu II doszło do zmiany. Gabriël Çulhacı wszedł za Rubena Kluiverta. W tej samej minucie trener Utrechtu II postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Oussamę Alou wszedł Rick Meissen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 81. minucie, w jedenastce Utrechtu II za Nicka Venemy wszedł Eros Maddy, a w drużynie Helmondu Jellert Van Landschoot zmienił Jossue Doleta.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie starcia zmusił do kapitulacji bramkarza Djevencio van der Kust. Asystę przy bramce zanotował Gabriël Çulhacı.

Minutę później w drużynie Utrechtu II doszło do zmiany. Derensili Sanches wszedł za Rayana El Azraka. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Yui Ikeshicie z Utrechtu II. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Albert-Nicolas Lottin
72′ Sander Vereijken
Mohamed Mallahi
81′ Jellert Van Landschoot
Oussama Alou81′
Arno Van Keilegom
Yuya Ikeshita90′
Jelle Goselink
Nick Venema81′
63′ Jules Houttequiet
Derensili Sanches Fernandes90′
81′ Jossue Dolet
Eros Maddy81′
63′ Jessy Hendrikx
Mees Rijks
72′ Dylan Seys

Jedenastka Helmondu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Utrechtu II pokazał jedną żółtą.

Zespół Helmondu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.