Helmond Sport - Alkmaar Zaanstreek II 2-0 (1-0). Liga holenderska - 31. kolejka Eerste Divisie

W pojedynku 31. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 2 kwietnia, jedenastka Helmondu zwyciężyła z AZ II 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na SolarUnie Stadion.

J. Goselink 63'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Lance Duijvestijn. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Helmondu.

Jedenastka AZ II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie wynik na 2-0 podwyższył Jelle Goselink. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Sander Vereijken.

W 64. minucie za Robina Lathouwersa wszedł Fons Gemmel. Chwilę później trener AZ II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Yusuf Barasi, a murawę opuścił Des Kunst. A kibice Helmondu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jordego Thomassena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jelle Goselink.

W 75. minucie Guus Joppen został zmieniony przez Aarona Bastiaansa, co miało wzmocnić zespół Helmondu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Taabouniego na Imana Griffitha oraz Peera Koopmeinersa na Brama Frankena. Jedyną kartkę w meczu dostał Richonell Margaret z drużyny gości. Była to 83. minuta meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Robin Lathouwers64′
75′ Guus Joppen
Peer Koopmeiners78′
 2′ Lance Duijvestijn
Zico Buurmeester
Orhan Džepar
Fedde de Jong
Arno Van Keilegom
Richonell Margaret83′
 63′ 71′ Jelle Goselink
Bram Franken78′
75′ Aaron Bastiaans
Millen Baars
Jessy Hendrikx
Yusuf Barası65′
Juul Respen
Iman Griffith77′
71′ Jordy Thomassen

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom AZ II pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna AZ II w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.