Helmond Sport - ADO Den Haag 0-0. Liga holenderska - 11. kolejka Eerste Divisie

W meczu 11. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 15 października, drużyna Helmondu zremisowała z Den Haagiem 0-0. Mecz na SolarUnie Stadion obejrzało 2 129 widzów.

11. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-10-15 20:00 | Stadion: SolarUnie Stadion | Widzów: 2129 | Arbiter: Sander van der Eijk
Helmond Sport
ADO Den Haag
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć drużyna Helmondu wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie za Gregora Breinburga wszedł Michael Mulder.

W 42. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thomasa Verheydta z Den Haaga, a w czwartej minucie doliczonego czasu Jarna Liona z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Helmondu postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Gaétana Bosiersa i na pole gry wprowadził napastnika Jossue Doleta, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. A trener Den Haaga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Xandera Severinę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Amar Ćatić.

W 74. minucie Jelle Goselink został zmieniony przez Jules'a Houttequieta, a za Arna Van Keilegoma wszedł na boisko Keyennu Lont, co miało wzmocnić jedenastkę Helmondu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sema Steijna na Yahyę Boussakou. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Boyd Reith z drużyny gospodarzy. Była to 88. minuta pojedynku.

Luuk Koopmans
88′ Boyd Reith
Boy Kemper
45′ Jarno Lion
Samy Bourard
Sander Vereijken
Dhoraso Moreo Klas
62′ Gaétan Carina Alexander Bosiers
Gregor Flanegin Breinburg11′
Jellert Van Landschoot
Amar Ćatić70′
86′ Arno Van Keilegom
Thomas Jacco Verheydt42′
74′ Jelle Goselink
Michael Mulder11′
74′ Jules Houttequiet
Yahya Boussakou86′
62′ Jossue Dolet
Evan Rottier
86′ Keyennu Lont
Xander Severina70′

Marius van Mil

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Helmondu, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.