Haaglandse Football Club Alles Door Oefening Den Haag - Football Club Den Bosch 0-2 (0-2). Liga - 2. kolejka

W meczu 2. kolejki Eerste Divisie, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna ADO Den Haag przegrała z Den Bosch 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Cars Jeans Stadion.

W  meczu 2. kolejki  Eerste Divisie, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna ADO Den Haag przegrała  z Den Bosch  0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Cars Jeans Stadion.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka ADO Den Haag wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Soufyan Ahannach wywołał eksplozję radości wśród kibiców Den Bosch , strzelając gola w 39. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Joey Konings.

Drużyna ADO Den Haag ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Den Bosch, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Asier Cordoba. Przy zdobyciu bramki pomógł Soufyan Ahannach.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

W 48. minucie Dirk Carlson zastąpił Tyrese Asantego. W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ryana Leijtena z Den Bosch, a w 64. minucie Sachę Komljenović z drużyny przeciwnej.

Niedługo później trener Den Bosch postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Joeya Koningsa wszedł Teun van Grunsven, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Den Bosch utrzymać prowadzenie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom ADO Den Haag: Thomasowi Verheydtowi w 85. i Boyowi Kemperowi w 90. minucie. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Den Bosch: Stan Maas, Dino Halilovic, a na ich miejsce weszli Danny Verbeek, Danny Verbeek.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Den Bosch. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom ADO Den Haag, natomiast piłkarzom Den Bosch przyznał jedną.

Jedenastka ADO Den Haag w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Den Bosch w drugiej połowie dokonała czterech zmian.