Go Ahead Eagles - TOP Oss 1-0 (0-0). Liga holenderska - 19. kolejka Eerste Divisie

10 stycznia na De Adelaarshorst w Deventer odbyło się spotkanie 19. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Eagles'u i FC Oss. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Eagles'u 1-0.

J. Veldmate 86'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 starć drużyna Eagles'u wygrała 19 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter pokazał kartkę Janowi Lammersowi z zespołu gości.

W 30. minucie za Trevora Davida wszedł Joshua Sanches. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Eagles: Erkanowi Eyibilowi w 43. i Justinowi Bakkerowi w 44. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 46. a 72. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Oss: Jan Lammers, Jarni Koorman, Kyvon Leidsman, na ich miejsce weszli: Ruben Roosken, Olivier Rommens, Philippe Rommens. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Justina Bakkera, Zakarii Eddahchouri zajęli: Sam Beukema, Giannis-Foivos Botos. Trener FC Oss postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Deana Guezena i na pole gry wprowadził napastnika Marta Remansa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

A kibice Eagles'u nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francisa Rossa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Sam Hendriks. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Bo Geens z FC Oss. Była to 85. minuta pojedynku.

Pod koniec meczu jedynego gola z karnego strzelił Jeroen Veldmate dla jedenastki Eagles'u. Bramka padła w tej samej minucie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole Eagles'u doszło do zmiany. Julliani Eersteling wszedł za Erkana Eyibila.

Trevor David30′
44′ 46′ Justin Bakker
Lorenzo Piqué
 86′ (k.) Jeroen Veldmate
Jan Lammers14′ 58′
Nicolas Abdat
Niels Fleuren
Boyd Lucassen
Dean Diego Guezen73′
43′ 90′ Erkan Eyibil
Lion Kaak
46′ Zakaria Eddahchouri
Rick Stuij van den Herik
Antoine Rabillard
Dennis van der Heijden
77′ Sam Hendriks
Jordy Rondeel
46′ Sam Beukema
Ruben Roosken58′
90′ Julliani Eersteling
Brian Vogelzang
Rodney Kemp
Sjoerd Overgoor
Danny Ramdjanamsingh
Olivier Rommens58′
46′ Giannis-Foivos Botos
Philippe Rommens72′
Max Leeflang
Joshua Jeremiah Sanches30′
77′ Francis Ross
Lars Hutten
Quiermo Dumay
Cas Peters
Michalis Spiridakis
Mart Remans73′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna FC Oss wymieniła pięciu graczy.