Go Ahead Eagles - SC Telstar 1-0 (1-0). Liga holenderska - 24. kolejka Eerste Divisie

W pojedynku 24. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 13 lutego, drużyna Eagles'u wygrała z Telstarem 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Erve Asito w Almelo.

J. Mulenga 5'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 mecze jedenastka Eagles'u wygrała 21 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Jacob Mulenga dla drużyny Eagles'u. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Boyd Lucassen.

W 45. minucie Frank Korpershoek został zastąpiony przez Vincenta Regelinga. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Eagles'u.

Trener Telstara postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Daniela Adsheada i na pole gry wprowadził napastnika Ozana Kökcü. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 61 minuty boisko opuścili piłkarze Eagles'u: Jacob Mulenga, Bradly van Hoeven, Erkan Eyibil, na ich miejsce weszli: Sam Hendriks, Jay Idzes, Zakaria Eddahchouri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Anthony'ego Berensteina, Iliasa Bronkhorsta, Nielsa van Wettena zajęli: Roscello Vlijter, Tom Overtoom, Cas Dijkstra.

Jedyną kartkę w meczu dostał Vincent Regeling z drużyny Telstara. Była to 70. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Niels van Wetten75′
90′ Erkan Eyibil
Welat Cagro
Antoine Rabillard
Daniel Adshead61′
 5′ 74′ Jacob Mulenga
Glynor Plet
87′ Bradly van Hoeven
Roscello Vlijter61′
90′ Zakaria Eddahchouri
Cas Dijkstra75′
87′ Jay Idzes
Redouan Taha El Idrissi
Max Leeflang
Marouan El Ouardani
Quiermo Dumay
Tom Overtoom74′
74′ Sam Hendriks
Ozan Can Kökcü61′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Eagles'u żadną kartką, natomiast piłkarzom Telstara przyznał jedną żółtą.

Zespół Eagles'u w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Telstara wymieniła pięciu graczy.