Go Ahead Eagles - Roda Kerkrade 0-0. Liga holenderska - 31. kolejka Eerste Divisie

2 kwietnia na De Adelaarshorst w Deventer odbyło się spotkanie 31. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Eagles'u i Rody. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

31. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-04-02 18:00 | Stadion: De Adelaarshorst | Arbiter: Marc Nagtegaal
Go Ahead Eagles
Roda Kerkrade
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Eagles'u wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Luukowi Brouwersowi z Eagles'u. Była to 55. minuta pojedynku. W 71. minucie Antoine Rabillard został zastąpiony przez Martijna Berdena.

Chwilę później trener Eagles'u postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Erkana Eyibila wszedł Nicolas Abdat, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Eagles'u utrzymać remis. Chwilę później trener Rody postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Ali Messaoud, a murawę opuścił Erik Falkenburg. W 85. minucie Benjamin Bouchouari został zmieniony przez Nieka Vossebelta, co miało wzmocnić jedenastkę Rody. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giannisa-Foivosa Botosa na Sama Hendriksa.

Benjamin Bouchouari85′
55′ Luuk Brouwers
Thijmen Goppel
86′ Ioannis-Foivos Botos
Robert Klaasen
71′ Antoine Rabillard
Patrick Pflücke
Jacob Mulenga
Dylan Vente
76′ Erkan Eyibil
Erik Falkenburg80′
Alessio Budel
Miguel José Oliveira Silva Santos
Andries Noppert
Youri Roulaux
76′ Nicolas Abdat
Ali Messaoud80′
71′ Martijn Berden
Niek Vossebelt85′
Quiermo Dumay
Jimmy Vijgen
86′ Sam Hendriks

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Rody żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Rody w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.