Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen 2-1 (2-1). Liga holenderska - 37. kolejka Eerste Divisie

W pojedynku 37. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 7 maja, zespół Eagles'u wygrał z Nijmegenem 2-1 (2-1). Starcie odbyło się na De Adelaarshorst w Deventer.

J. Bruijn 41'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Nijmegenu wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Eagles'u otworzyli wynik. W szóstej minucie bramkę zdobył Luuk Brouwers.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eagles'u w 25. minucie spotkania, gdy Sam Hendriks zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. W 41. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Jordy Bruijn. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

W 55. minucie Luuk Brouwers został zmieniony przez Jaya Idzesa. Po chwili trener Nijmegenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Thomas Beekman, a murawę opuścił Rens van Eijden.

Po chwili trener Eagles'u postanowił wzmocnić formację obronną i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Jullianiego Eerstelinga. Na boisko wszedł Wout Droste, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Casowi Odenthalowi z Nijmegenu. Była to 90. minuta starcia. Drużynie Nijmegenu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Eagles'u.

Mattijs Branderhorst
72′ Julliani Eersteling
Bart van Rooij
 6′ 55′ Luuk Brouwers
Javier Vet
Boyd Lucassen
Jordy Bruijn  41′ (k.) 84′
86′ Ioannis-Foivos Botos
Souffian El Karouani
Martijn Berden
Elayis Tavşan
 25′ (k.) 86′ Sam Hendriks
Rangelo Maria Janga
72′ Bradly van Hoeven
Kevin Vangu Phambu Bukusu
72′ Wout Droste
Thomas Beekman64′
86′ Zakaria Eddahchouri
Mathias De Wolf84′
55′ Jay Idzes
Thibo Baeten
Quiermo Dumay
Anton Fase
86′ Jacob Mulenga
Terell Ondaan
72′ Antoine Rabillard

Michalis Spiridakis

Przewaga jedenastki Nijmegenu w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Nijmegenu przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Nijmegenu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.