Go Ahead Eagles - MVV 3-0 (2-0). Liga holenderska - 20. kolejka Eerste Divisie

15 stycznia na De Adelaarshorst w Deventer odbyło się starcie 20. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Eagles'u i MVV. Mecz zakończył się zwycięstwem Eagles'u 3-0.

S. Hendriks 85'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków drużyna Eagles'u wygrała 17 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Sam Beukema. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jeroen Veldmate.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Gaston Salasiwa z MVV. Była to 23. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eagles'u w 43. minucie spotkania, gdy Erkan Eyibil strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Wout Droste.

Drugą połowę jedenastka MVV rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kaiego Heeringsa wszedł Matteo Waem. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom MVV: Joeriemu Schroijenowi w 57. i Ricowi Zeegersowi w 73. minucie.

Kibice Eagles'u nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francisa Rossa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Bradly van Hoeven. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. W 74. minucie za Basa Kuipersa wszedł Nicolas Abdat. W 75. minucie Rico Zeegers został zmieniony przez Abrahima Soumaoro, a za Matteo Waema wszedł na boisko Thibaut Van Acker, co miało wzmocnić drużynę MVV. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luuka Brouwersa na Antoine'a Rabillarda oraz Giannisa-Foivosa Botos na Jullianiego Eerstelinga.

Po chwili trener MVV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Thomas van Bommel, a murawę opuścił Koen Kostons. W tej samej minucie w zespole MVV doszło do zmiany. Milo Delrock wszedł za Oussamę Zamouriego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eagles'u w 85. minucie spotkania, gdy Sam Hendriks zdobył z karnego trzecią bramkę. W 87. minucie w zespole Eagles'u doszło do zmiany. Jacob Mulenga wszedł za Sam Hendriksa.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Francis Ross z jedenastki gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Rico Theodorus Johannes Zeegers73′ 75′
 5′ Sam Beukema
Luc Mares
Jeroen Veldmate
Kai Heerings46′
74′ Bas Edo Kuipers
Gaston Salasiwa23′
Boyd Lucassen
Koen Kostons82′
75′ Luuk Brouwers
Jérôme Déom
80′ Giannis-Foivos Botos
Kürşad Sürmeli
 43′ Erkan Eyibil
Arne Marnix Naudts
 85′ (k.) 87′ Sam Hendriks
Oussama Zamouri82′
74′ Bradly van Hoeven
Joeri Schroijen57′
Sven Jansen
Bill Lathouwers
Shawn Veldhuis
Lars van Meurs
74′ Nicolas Abdat
Ermin Cavcic
Justin Bakker
Raoul Last
80′ Julliani Eersteling
Abrahim Mohamed Soumaoro75′
Zakaria Eddahchouri
Matteo Waem46′ 75′
Max Leeflang
Milo Delrock82′
74′ 88′ Francis Ross
Marco Kleinen
Quiermo Dumay
Thibaut Van Acker75′
87′ Jacob Mulenga
Thomas van Bommel82′
75′ Antoine Rabillard

Piłkarze Eagles'u otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.