Go Ahead Eagles - Helmond Sport 5-1 (1-1). Liga holenderska - 36. kolejka Eerste Divisie

W pojedynku 36. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 2 maja, zespół Eagles'u wysoko wygrał z Helmondem 5-1 (1-1). Starcie odbyło się na De Adelaarshorst w Deventer.

A. Van Keilegom 25'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka Eagles'u wygrała aż 20 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 13.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Helmondu w 25. minucie spotkania, gdy Arno Van Keilegom zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jelle Goselink.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Eagles'u w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie Bradly van Hoeven wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luuk Brouwers.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Niedługo po przerwie jedenastka Eagles'u pokazała swoją wyższość. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania Bradly van Hoeven po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1. Bramka padła po podaniu Sama Hendriksa.

Jedyną kartkę w meczu dostał Giannis-Foivos Botos z zespołu gospodarzy. Była to 63. minuta meczu.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Eagles'u, strzelając kolejnego gola. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Luuk Brouwers.

W 66. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Bradly van Hoeven z Eagles'u. Asystę przy golu zanotował Julliani Eersteling.

Trener Eagles'u wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jaya Idzesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Giannis-Foivos Botos. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić piątego gola. W 71. minucie Martijn Berden zastąpił Antoine'a Rabillarda. Chwilę później trener Helmondu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Aaron Bastiaans, a murawę opuścił Sander Vereijken.

W tej samej minucie w jedenastce Helmondu doszło do zmiany. Jordy Thomassen wszedł za Jelle Goselinka.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Boyd Lucassen.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-1.

Stijn van Gassel
85′ Julliani Eersteling
Boyd Reith
Sam Beukema
Guus Joppen
Justin Bakker
Alec Van Hoorenbeeck
84′ Bas Edo Kuipers
Dean van der Sluijs
 65′ Luuk Brouwers
Lance Duijvestijn
 80′ Boyd Lucassen
Sander Vereijken73′
63′ 71′ Ioannis-Foivos Botos
Orhan Džepar
71′ Martijn Berden
Arno Van Keilegom  25′
Sam Hendriks
Jelle Goselink73′
 31′, 46′, 66′ 85′ Bradly van Hoeven
Karim Loukili83′
Sven Jansen
Rowen Koot
Andries Noppert
Robin Mantel
84′ Nicolas Abdat
Joël Roeffen
Alex de Jong
Gaétan Carina Alexander Bosiers
Zakaria Eddahchouri
Jeff Stans
71′ Jay Idzes
Aaron Bastiaans73′
85′ Quiermo Dumay
Jessy Hendrikx83′
71′ Antoine Rabillard
Juul Respen
85′ Michalis Spiridakis
Jordy Thomassen73′

Sędzia nie ukarał zawodników Helmondu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna Eagles'u w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.