Go Ahead Eagles - Almere City FC 3-0 (1-0). Liga holenderska - 34. kolejka Eerste Divisie

17 kwietnia na De Adelaarshorst w Deventer odbyło się spotkanie 34. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Eagles'u i Almere. Mecz zakończył się zwycięstwem Eagles'u 3-0.

S. Hendriks 87'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 starć zespół Eagles'u wygrał 15 razy i zanotował cztery porażki oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Martijn Berden wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eagles'u, strzelając gola w 20. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystował Luuk Brouwers.

W 31. minucie Radinio Balker został zastąpiony przez Thibauta Lesquoya. W 32. minucie kartkę dostał Faris Hammouti, piłkarz Almere. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Eagles'u.

Drugą połowę drużyna Almere rozpoczęła w zmienionym składzie, za Oussamę Bouyaghlafena wszedł John Yeboah. Kibice Almere nie mogli już doczekać się wprowadzenia Iliasa Alhafta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mees Kaandorp.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eagles'u w 64. minucie spotkania, gdy Sam Beukema zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Trener Eagles'u postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Sam Hendriks, a murawę opuścił Jacob Mulenga. Sam Hendriks nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego siódma bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia trafił Sam Hendriks. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Ponownie sytuację bramkową stworzył Luuk Brouwers.

W 88. minucie w zespole Eagles'u doszło do zmiany. Nicolas Abdat wszedł za Basa Kuipersa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Ruggero Mannes
 64′ (k.) Sam Beukema
Damon Mirani
Justin Bakker
Daniël Breedijk
88′ Bas Edo Kuipers
Radinio Roberto Balker31′
Boyd Lucassen
Jorrit Smeets
Luuk Brouwers
Ryan Koolwijk83′
83′ Giannis-Foivos Botos
Faris Hammouti32′
 20′ 83′ Martijn Berden
Mees Kaandorp46′
77′ Jacob Mulenga
Stijn Keller
88′ Nicolas Abdat
Delvechio Blackson
83′ Julliani Eersteling
Frederik Helstrup
Erkan Eyibil
Thibaut Lesquoy31′
83′ Jay Idzes
Anwar Bensabouh
Quiermo Dumay
Tim Charles Pieter Receveur83′
77′  87′ Sam Hendriks
Stije Resink

Steve Tunga Malanda

Ilias Alhaft46′

Elias Fritjof Grænge Sørensen

Jeffrey Germain Puriel

John Yeboah Zamora46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Eagles'u żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.