Football Club Eindhoven - Willem II Tilburg 2-1 (1-0). Liga - 2. kolejka

12 sierpnia na Jan Louwers Stadion odbył się mecz 2. kolejki Eerste Divisie pomiędzy drużynami Eindhovenu i Willemu II Tilburg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Eindhovenu 2-1.

12 sierpnia  na Jan Louwers Stadion odbył się mecz  2. kolejki  Eerste Divisie pomiędzy drużynami Eindhovenu  i Willemu II Tilburg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Eindhovenu 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Willemu II Tilburg wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Willemu II Tilburg próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Eindhovenu otworzyli wynik. W 23. minucie bramkę zdobył Evan Rottier.

W 43. minucie kartkę obejrzał Dan Crowley z Willemu II Tilburg. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Eindhovenu.

Drugą połowę jedenastka Willemu II Tilburg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jizza Hornkampa, Matthiasa Verretha weszli Jeremy Bokila, Jesse Bosch. W 49. minucie za Rodriga Rega wszedł Pieter Bogaers.

Po godzinie gry w drużynie Eindhovenu doszło do zmiany. Pjotr Kestens wszedł za Ozana Kokcu. W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Nigelowi Bertramsowi, piłkarzowi Eindhovenu. Trener Willemu II Tilburg postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Maksa Svenssona i na pole gry wprowadził napastnika Michaela de Leeuwa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Eindhovenu doszło do zmiany. Koen Oostenbrink wszedł za Evana Rottiera.

Jedenastka Willemu II Tilburg otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 76. minucie gola wyrównującego strzelił Dan Crowley.

W 83. minucie Naoufal Bannis został zmieniony przez Lamine'a Diaby-Fadigę, a za Svena van Doorma wszedł na boisko Justin Ogenia, co miało wzmocnić zespół Eindhovenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicka Doodemana na Joeriego Schroijena. W 90. minucie kartkę dostał Erik Schouten, zawodnik Willemu II Tilburg.

Drużyna Eindhovenu nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W tej samej minucie wynik ustalił Pjotr Kestens.

W tej samej minucie kartkę dostał Jeremy Bokila z zespołu Willemu II Tilburg. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Przewaga jedenastki Willemu II Tilburg w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Eindhovenu, natomiast zawodnikom Willemu II Tilburg przyznał trzy.

Drużyna Eindhovenu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Willemu II Tilburg w drugiej połowie dokonała czterech zmian.