Football Club Dordrecht - Sportvereniging Roda Juliana Combinatie Kerkrade 0-2 (0-2). Liga - 1. kolejka

5 sierpnia na Riwal Hoogwerkers Stadion odbył się mecz 1. kolejki Eerste Divisie pomiędzy drużynami Dordrechtu i Rody Kerkrade. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rody Kerkrade 2-0.

5 sierpnia  na Riwal Hoogwerkers Stadion odbył się mecz  1. kolejki  Eerste Divisie pomiędzy drużynami Dordrechtu  i Rody Kerkrade. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rody Kerkrade 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Rody Kerkrade wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rody Kerkrade w 15. minucie spotkania, gdy Bryan Limbombe strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Dylan Vente.

Jedenastka Dordrechtu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rody Kerkrade, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Guus Joppen.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Dordrecht: Anouarowi El Azzouziemu w 31. i Jeraillemu Wielzenowi w 42. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie za Alego Baraka wszedł Xander Lambrix. Między 61. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Dordrechtu: Boubakar Camara, Sergio Tremour, Mauro Savastano, Jerailly Wielzen, Jop van den Avert, na ich miejsce weszli: Malhory Noc, Alessio Miceli, Benjamin Reemst, Pepijn Doesburg, Sefik Abali. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mohameda Mallahiego, Xian Emmers zajęli: Arjen van der Heide, Jamie Mpie.

W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Xandera Lambriksa z Rody Kerkrade, a w 87. minucie Sefika Abalego z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Rody Kerkrade postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Bryana Limbombe'a wszedł Ted van de Pavert, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Rody Kerkrade utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Rody Kerkrade doszło do zmiany. Florian Mayer wszedł za Bryana Limbombe'a.

W drugiej połowie nie padły gole.

Jedenastka Rody Kerkrade zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Piłkarze Dordrechtu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.