Football Club Den Bosch - Football Club Eindhoven 1-3 (0-3). Liga - 1. kolejka

W starciu 1. kolejki Eerste Divisie, które rozegrane zostało 5 sierpnia, zespół Den Bosch przegrał z Eindhovenem 1-3 (0-3). Mecz odbył się na Stadionie De Vliert w s-Hertogenboschu.

W  starciu 1. kolejki  Eerste Divisie, które rozegrane zostało 5 sierpnia, zespół Den Bosch przegrał  z Eindhovenem  1-3 (0-3). Mecz odbył się na Stadionie De Vliert w s-Hertogenboschu.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Eindhovenu wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Eindhovenu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Naoufal Bannis.

W 17. minucie Joey Konings został zmieniony przez Ryana Leijtena.

Zespół Den Bosch ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Eindhovenu, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Collin Seedorf. Przy strzeleniu gola pomógł Naoufal Bannis.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Brianowi De Keersmaeckerowi z drużyny Eindhovenu. Była to 25. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eindhovenu w 33. minucie spotkania, gdy Naoufal Bannis zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Den Bosch doszło do zmiany. Sebastiaan van Bakel wszedł za Asiera Cordobę.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Soufyan Ahannach wywołał eksplozję radości wśród kibiców Den Bosch, strzelając gola w 52. minucie pojedynku. Między 55. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Eindhovenu: Dalton Enopka, Sven van Doorm, Rodrigo Rego, Naoufal Bannis, na ich miejsce weszli: Tibo Persyn, Koen Oostenbrink, Pieter Bogaers, Moussa Sanoh. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rika Muldersa, Dina Halilovica zajęli: Jorn van Hedel, Timo Regouin.

Między 73. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Den Bosch i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Przewaga zespołu Den Bosch w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.