FC Volendam - VVV Venlo 2-1 (1-1). Liga holenderska - 7. kolejka Eerste Divisie

17 września na Kras Stadion odbyło się spotkanie 7. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Volendamu i Venlo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Volendamu 2-1. Mecz obejrzało 3 687 widzów.

7. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-17 20:00 | Stadion: Kras Stadion | Widzów: 3687 | Arbiter: Marc Nagtegaal
T. Dekker 22'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki zespół Venlo wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Volendamu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie Robert Mühren dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki asystował Denso Kasius.

Zespół gospodarzy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ jedenastka Venlo doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Tristan Dekker. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Venlo wyszła w zmienionym składzie, za Yahcuroo Roemera wszedł Guus Hupperts.

Zawodnicy Volendamu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 48. minucie wynik ustalił Boy Deul. Bramka padła po podaniu Jordiego Bloma.

Po godzinie gry w zespole Volendamu doszło do zmiany. Ibrahim El Kadiri wszedł za Gaetana Oristania. W 62. minucie Erik Sorga został zastąpiony przez Keesa de Boera. Trener Venlo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Joepa Munstersa i na pole gry wprowadził napastnika Joeriego Schroijena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Volendamu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Aleksa Plata. Na boisko wszedł Samir Ben Sallam, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 70. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Volendamu: John Hilton, Jordi Blom, Boy Deul, na ich miejsce weszli: Mike Eerdhuijzen, Martijn Kaars, Joey Antonioli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carla Johanssona, Tristana Dekkera zajęli: Wassim Essanoussi, Ertan Hajdaraj. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Kristopher Santos Da Graca
79′ John Hilton
Simon Janssen
Calvin Twigt
Tristan Dekker  22′ 83′
 48′ 80′ Boy Deul
Aaron Bastiaans
66′ Alex Plat
Joep Munsters62′
80′ Jordi Blom
Yahcuroo Roemer46′
 14′ Robert Mühren
Erik Sorga62′
61′ Gaetano Pio Oristanio
Carl Johansson70′
Dion Vlak
Delano van Crooij
79′ Mike Eerdhuijzen
Bram Verbong
80′ Joey Antonioli
Ian Hussein Ngobi
66′ Samir Ben Sallam
Ertan Hajdaraj83′
61′ Ibrahim El Kadiri
Stan Hendrikx
80′ Martijn Kaars
Jonas Theuerzeit
Dyllandro Panka
Guus Hupperts46′

Joeri Schroijen62′

Zespół Volendamu był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.